Dienas notikumu apskats

Turcijas policija apsūdz opozīcijas žurnālistus jūlijā notikušajā apvērsuma mēģinājumā

Dienas notikumu apskats

VID vadītāja amata konkursā tālāk virza Ilzi Cīruli

Pēc zemestrīces, Itālijas vidienē piedzīvoti pēcgrūdieni

Itālijā postošas zemestrīces var notikt gandrīz visā valstī

Itālijā postošas zemestrīces var notikt gandrīz visā valstī un tikai ziemeļos nav jaunas zemestrīces riska, norāda seismologi.

Kartes, kas publicētas Itālijas medijos, liecina, ka cauri visai Itālijas vidienei no dienvidiem uz ziemeļiem, taču neskarot valsts ziemeļus, stiepjas sarkana un ļoti trausla līnija, kas nozīmē, ka šeit zemestrīces var notikt jebkurā laikā un tās var būtu ļoti stipras un postošas.

Pēc spēcīgās zemestrīces, kas svētdien piemeklēja Itāliju, pirmdien, 31. oktobrī  piedzīvoti pēcgrūdieni.

Tūkstošiem cilvēku, kuri postījumos zaudējuši mitekļus, pavadījuši nakti pagaidu patversmēs, automašīnās un teltīs.

Itālijas valdība ārkārtas sanāksmē plāno palīdzību izpostītajiem reģioniem. Šī jau ir otrā zemestrīce, kas Itāliju satricinājusi īsā laikā.

Vairāki vēsturiski un gleznaini centrālās Itālijas ciemati tagad ir drupu kaudzes. To apliecina aculiecinieku video ieraksti un fotogrāfijas, kas nonākuši internetā. Pēdējos vairāk nekā 30 gados piedzīvotā stiprākā, 6,5 magnitūdu zemestrīce nav saudzējusi nedz privātās mājas, nedz skolas, nedz baznīcas.

Vislielākos postījumus piedzīvojis Umbrijas un Merkes reģions, kas ir pazīstams ar vīna darītavām, olīvkoku audzēm un Itālijas laukiem raksturīgo gleznaino dabu.

Zemestrīce par laimi nav nesusi lielus cilvēku upurus.

Svētdienas zemestrīces vilni izjuta arī galvaspilsētā Romā, kur slēdza metro satiksmi un tiltus. Pirmdien joprojām slēgtas ir arī vismaz divas baznīcas, vēsta Itālijas nacionālā ziņu aģentūra ANSA.

Savukārt zemestrīces epicentrā pirmdien piedzīvoti 4,2 magnitūdas stipri pēcgrūdieni.  Tūkstošiem cilvēku nakti pavadījuši pagaidu patversmēs, automašīnās un teltīs un ar lielām šausmām pārdzīvojuši kārtējos dabas untumus. Kāds raidorganizācijas BBC aptaujāts vīrietis, kurš ar savu astoņus gadus veco meitiņu apmeties automašīnā, sacījis, ka viņam nekas cits neatliek kā doties prom no ļoti izpostītā Norčijas ciemata un reģiona, jo te vairs nav skolas, baznīcas, policijas iecirkņa. „Nav nekā,” sacījis vīrietis.

Lēš, ka bez mājām patlaban ir vismaz 15 000 cilvēku.

Itālijas valdība lemj par ārkārtas palīdzību nelaimes skartajiem, un sola pašvaldību vadītājiem, ka palīdzēs atjaunot sagrautās ēkas. „Mēs atjaunosim visu – mājas, baznīcas, veikalus. Mēs šeit runājam par sapostītu neaprakstāmi skaistu teritoriju,” norādījis Itālijas premjerministrs Mateo Renci.

Centrālā Itālija ļoti postošas zemestrīces nebūt ne tik senā pagātnē ir piedzīvojusi vairakkārt un tās ir prasījušas vairāku simtu cilvēku dzīvību, jo, kā norāda eksperti, salīdzinājumā ar pēdējo, ir bijušas „dziļākas”.

2009.gadā zemestrīce Abrucu reģionā Itālijas vidienē un dzēsa vairāk nekā 300 cilvēku dzīvību. Savukārt aizvadītajā gadsimtā lielāko postu nodarīja 1908. gada zemes satricinājums, kam sekoja cunami plūdi, kas nogalināja 80 000 cilvēku Sicīlijā un Kalabrijas reģionā Itālijas dienvidos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti