Dienas ziņas

Informē par nelegālu apdraudēto sugu tirdzniecību

Dienas ziņas

Sieviešu solidaritātes gājienā pievērš uzmanību vardarbībai

Itālija nosaka karantīnu 16 miljoniem cilvēku

Itālija nosaka karantīnu reģionam ar ceturto daļu valsts iedzīvotāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa "Covid-19" izplatību, Itālija vismaz līdz aprīļa sākumam noteikusi karantīnu visā Lombardijas reģionā, kā arī vēl 14 centrālajās un ziemeļu provincēs, kas atrodas citos reģionos. Ierobežojumi skars vairāk nekā 16 miljonus iedzīvotāju jeb ceturto daļu valsts iedzīvotāju, vēsta ārvalstu mediji.

ĪSUMĀ:

  • Sestdien ziņots par strauju saslimšanas gadījumu skaita palielināšanos Itālijā.
  • Apstiprināto gadījumu pieauga par vairāk nekā 1200, kopējais saslimušo skaits – 5900.
  • Mirušo skaits pārsniedzis 230, tostarp pēdējo 24 stundu laikā miruši vairāk nekā 50.
  • Valdība nosaka karantīnu Lombardijas reģionā un 14 centrālajās un ziemeļu provincēs.
  • Karantīnai pakļautajās teritorijās stājušies spēkā virkne dažādu ierobežojumu.

Itālija ir tā Eiropas valsts, kura no jaunā koronavīrusa "Covid19" cietusi visvairāk. Sestdien, 7. martā, tika ziņots par strauju saslimšanas gadījumu skaita palielināšanos šajā valstī. Mirušo skaits Itālijā ir pārsniedzis 230, un amatpersonas ziņo, ka pēdējo 24 stundu laikā ir miruši vairāk nekā 50 cilvēki.

Itālija nosaka karantīnu reģionam ar ceturto daļu valsts iedzīvotāju
00:00 / 03:18
Lejuplādēt
Apstiprināto saslimšanas gadījumu skaits sestdien palielinājās par vairāk nekā 1200, un kopējais saslimušo skaits tagad ir teju 5900. Vīruss jau izplatījies uz 22 Itālijas reģioniem un pirmie nāves gadījumi fiksēti arī valsts medicīniski sliktāk sagatavotajos dienvidos.

 

Varasiestādes cenšas ierobežot slimības izplatību. Piemēram, pagājušajā nedēļā valdība paziņoja par visu skolu un universitāšu slēgšanu uz desmit dienām. Tomēr valdība uzskata, ka nepieciešami daudz stingrāki pasākumi.

Tādēļ Itālijas valdība sanāksmē sestdien vakarā nolēma noteikt karantīnu 16 miljoniem cilvēku Lombardijas reģionā un 14 centrālajās un ziemeļu provincēs. Karantīnas pasākumi skars, piemēram, valsts finanšu galvaspilsētu Milānu un tūrisma centru Venēciju. No 60 miljoniem Itālijas iedzīvotāju Milānā dzīvo nepilns pusotrs miljons cilvēku, savukārt visā Lombardijas reģionā - 10 miljoni. Tas ir Itālijas turīgākais reģions.

Ikvienam, kas dzīvo šajās vietās, ceļošanai būs nepieciešama īpaša atļauja. Iekļūšana karantīnas zonās būs atļauta tikai "nopietnu iemeslu dēļ".

Karantīnas noteikumu pārkāpēji tiks pakļauti soda naudām un līdz trīs mēnešus ilgam cietumsodam. Šajās karantīnai pakļautajās teritorijās stājušies spēkā virkne dažādu ierobežojumu, un cilvēki aicināti, cik vien iespējams, palikt savās mājās.

"Mēs apzināmies, tas radīs satraukumu un prasīs upurus – gan lielus, gan mazus. Bet mums jābūt atbildīgiem. Mums ir jāievēro šie pasākumi, nedrīkstam tos mēģināt apiet. Ir jādomā par savu, savu tuvinieku, vecāku un īpaši vecvecāku veselību," sacīja Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte.

Apturēta kāzu un bēru rīkošana, kā arī reliģiskie un kultūras pasākumi. Kinoteātri, nakts klubi, sporta zāles, peldbaseini, muzeji un slēpošanas kūrorti ir slēgti. Restorāni un kafejnīcas var strādāt no plkst.6 līdz plkst.18, bet to klientiem ir jāsēž vismaz metra attālumā vienam no otra. Skatītājiem slēgtas sporta sacensības un Itālijas futbolistu arodbiedrības prezidents ir aicinājis visus mačus atlikt.

Paredzēts, ka visi šie ierobežojumi būs spēkā līdz 3.aprīlim. Vēl gan nav skaidrs, cik strikti tiks piemērots valdības rīkojums, un kā tieši varasiestādes novērsīs cilvēku izbraukšanu. Svētdien, 8. martā, transports no un uz skartajiem reģioniem turpināja kursēt. Milānas lidostās turpināja ielidot un izlidot lidmašīnas, kaut daži lidojumi atcelti. Arī Milānas centrālajā dzelzceļa stacijā turpināja kursēt vilcieni.

Tāpat Itālijas valdība sestdienas sēdē lēmusi aicināt atgriezties darbā pensionētus ārstus. Ieteikumi Itālijai pievērsties vīrusu ierobežošanas pasākumiem jau iepriekš izskanēja no Pasaules Veselības organizācijas (PVO), un šie jaunie plāni ir līdzīgi tiem, kādus īstenoja Ķīna.

Līdz šim karantīnas pasākumi Itālijā bija skāruši tikai aptuveni 50 000 cilvēku Itālijas ziemeļos. Mēnesi ilgs aizliegums iebraukt tādās pilsētās kā Venēcija var nodarīt smagu kaitējumu valsts tūrisma industrijai, kas jau piedzīvo grūtus laikus.

Saslimušo skaits visā pasaulē ir pārsniedzis 100 000 un konstatēti gandrīz 3500 nāves gadījumu. Lielākā daļa bojāgājušo ir Ķīnā, kur sākās vīrusa uzliesmojums. Šī valsts sestdien ziņoja, par mazāko jauno infekciju skaitu vienā dienā kopš janvāra. Savukārt saslimušo skaita pieaugums sestdien konstatēts daudzviet pasaulē, tostarp Irānā, vairākās Eiropas valstīs, Dienvidkorejā un ASV.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. PVO saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti