Īrijas čigānu ģimenes atgūst gaišmatainos bērnus

Divi gaišmataini bērni, kas šonedēļ Īrijā tika atņemti čigānu (romu) ģimenēm, tagad ir atdoti tām atpakaļ, jo DNS analīzes ir apstiprinājušas bioloģisko radniecību, trešdienas vakarā paziņoja Īrijas varas iestādes.

Septiņus gadus vecā meitene un divus gadus vecais zēns tika atņemti vecākiem pēc sabiedrības ziņojumiem policijai. Tas notika pēc tam, kad pagājušonedēļ Grieķijā čigānu taborā tika atrasta blonda meitenīte, kurai nav bioloģiskas radniecības ar čigānu ģimeni, kurā viņa dzīvoja.

Īrijas policija paziņoja, ka abi bērni ir atdoti čigānu ģimenēm Īrijā pēc "viņu bioloģiskās identitātes apstiprināšanas". Īrijas mediji ziņoja, ka tas noticis pēc DNS analīzēm.

Policija paziņoja, ka tā uztver "ļoti nopietni visus sabiedrības locekļu ziņojumus par bērnu labklājības jautājumiem" un ka tās politika "šajā delikātajā un izaicinājumu pilnajā jomā" tiek pastāvīgi pārskatīta.

Divus gadus vecais zēns otrdien tika atņemts čigānu ģimenei Īrijas pilsētā Atlonā, bet jau trešdienas rītā tika atdots atpakaļ. Zēna tēvs sacīja, ka dēlam ir blondi mati un zilas acis, bet šādas pazīmes ir arī zēna mātei un vecvectēvam.

Septiņus gadus vecā meitene vēl pirms tam tika atņemta čigānu ģimenei Dublinā, jo viņa pēc izskata nelīdzinās vecākiem, brāļiem un māsām un policija neuzskatīja vecāku uzrādītu dzimšanas apliecību un pasi par pārliecinošiem viņas identitātes pierādījumiem. Šī ģimene 2001.gadā ieceļoja Īrijā no Rumānijas un kopš 2009.gada dzīvo Dublinā.

Čigānu kopienām dažādās valstīs ir pievērsta pastiprināta uzmanība, kopš pagājušonedēļ taborā pie Grieķijas pilsētas Farsalas tika atrasta meitenīte Marija, kuru Grieķijas mediji iesaukuši par "blondo eņģeli". Meitenīte tika atrasta pie precēta čigānu pāra, kas no pirmdienas atrodas pirmtiesas apcietinājumā aizdomās par viņas nolaupīšanu, un Grieķijas varas iestādes ir lūgušas Interpola palīdzību šīs meitenītes identificēšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti