Nedzirdīgajiem

Vides fakti

Nedzirdīgajiem

Dienas ziņas

1:1 Gundars Rēders : Indulis Bērziņš

Indulis Bērziņš: Ja kāds atrisinātu karu Sīrijā, viņš uzreiz saņemtu Nobela prēmiju

„Ja kāds zinātu atbildi, tad viņam Nobela Miera prēmiju piešķirtu, nemaz nesagaidot nākamo [piešķiršanas] reizi,” intervijā LTV raidījumam „Viens pret vienu” otrdienas, 18.oktobra, vakarā, runājot par Sīrijas jautājumu atrisināšanu, atzina Latvijas vēstnieks NATO Indulis Bērziņš.

Viņš paskaidroja, ka Sīrijā un pasaulē kopumā šobrīd ir tik dažādas intereses, ka nav lietu, kas vieno. Līdz ar to vismaz līdz šim ir bijis neiespējami izlīgt un beigt karu. Arī pašam Bērziņam nav ideju, kā karu Sīrijā atrisināt.

Vienlaikus viņš skeptiski vērtēja runas, ka šī kara dēļ tiešā konfliktā varētu nonākt Krievija un ASV.  Krievija karā Sīrijā nemeklē plašu konfliktu ar NATO, jo iznākums Krievijai būtu ļoti slikts, teica Bērziņš.

Taču līdz ar ārpolitiku Sīrijā Krievijas elite cenšas nostiprināt režīmu Krievijā, kā arī savu ietekmi uz starptautiskās skatuves, tiecoties atgriezties uz tās kā pasaules lielvara.

Ziņots, ka pēc pamiera sabrukuma Sīrijas režīms ar Krievijas atbalstu atsāka intensīvus uzlidojumus Alepo pilsētas nemiernieku kontrolētājai daļai un attiecības starp Vašingtonu un Maskavu strauji saasinājās.

Infografika: Sīrijas konflikts – kas, par ko un ar kādu atbalstu karo

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti