Nedzirdīgajiem

Vides fakti

Nedzirdīgajiem

Dienas ziņas

1:1 Gundars Rēders : Indulis Bērziņš

Indulis Bērziņš: Ja kāds atrisinātu karu Sīrijā, viņš uzreiz saņemtu Nobela prēmiju

„Ja kāds zinātu atbildi, tad viņam Nobela Miera prēmiju piešķirtu, nemaz nesagaidot nākamo [piešķiršanas] reizi,” intervijā LTV raidījumam „Viens pret vienu” otrdienas, 18.oktobra, vakarā, runājot par Sīrijas jautājumu atrisināšanu, atzina Latvijas vēstnieks NATO Indulis Bērziņš.

Viņš paskaidroja, ka Sīrijā un pasaulē kopumā šobrīd ir tik dažādas intereses, ka nav lietu, kas vieno. Līdz ar to vismaz līdz šim ir bijis neiespējami izlīgt un beigt karu. Arī pašam Bērziņam nav ideju, kā karu Sīrijā atrisināt.

Vienlaikus viņš skeptiski vērtēja runas, ka šī kara dēļ tiešā konfliktā varētu nonākt Krievija un ASV.  Krievija karā Sīrijā nemeklē plašu konfliktu ar NATO, jo iznākums Krievijai būtu ļoti slikts, teica Bērziņš.

Taču līdz ar ārpolitiku Sīrijā Krievijas elite cenšas nostiprināt režīmu Krievijā, kā arī savu ietekmi uz starptautiskās skatuves, tiecoties atgriezties uz tās kā pasaules lielvara.

Ziņots, ka pēc pamiera sabrukuma Sīrijas režīms ar Krievijas atbalstu atsāka intensīvus uzlidojumus Alepo pilsētas nemiernieku kontrolētājai daļai un attiecības starp Vašingtonu un Maskavu strauji saasinājās.

Infografika: Sīrijas konflikts – kas, par ko un ar kādu atbalstu karo

8 komentāri
DOMAS
Asv bombarde isis - tas putina vaukšķiem skaitas sponsorēt ! Hahaha !!!
hmm
Kas tad ir ISIS? Vai tad Asads ??? Sapratu, jūs par Asada novākšanu un ASV sponsorēto Islama valsti - tad tik būs pirtiņa.
Notars
Es zinu ... jānovāc Asads ... un balle beigta !!!
hmm
Ļoti daudzas tautas būtu patteicīgas, ja novāktu Alepo bombardēšanas uzsācēju.
REĀLI
Bus gruti ,jo putins sargā savu draugu sirijas asiņaino diktatoru !
Kuto
Nobeļa miera premiju jau iedeva obamam par Irakas un Libijas iznicināšanu ,pr iebrukumu ,Sirijā ,nesaprotu kāpec tad vel vajadzetu kādu miera premiju ?
Alepo
Par pasaules lielākā terorista - kremļa fīrera un sirijas asiņainā diktatora aizvāksanu butu jādod nobela prēmija !
Kuto
Asv taču palidzēja iznicināt putina draugu un asiņainu diktatoru režimus Iraka un Libijā ,par ko Libijas un Irakas tautas ir pateicigas asv un obama ari traucē putinam slepkavot sievietes un bērnus sirijā !
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti