Igaunijas e-rezidenta sistēma astoņu gadu laikā valsts budžetam nesusi 130 miljonus eiro

Igaunijas e-rezidentu programma astoņos gados valstij tiešos ekonomiskos ieņēmumos ir devusi 130 miljonus eiro, un tās pārvaldības izmaksas ir sešas reizes mazākas nekā sniegtais ekonomikas ieguvums, ceturtdien paziņoja programmas vadītājs Lauri Hāvs.

Kopš 2014. gada 1. decembra, kad programma sāka darbu, Igaunijas e-rezidentu skaits strauji tuvojas 100 000, un viņu veidoto uzņēmumu skaits pārsniedz 23 000.

"Igaunijai šīs kompānijas sniedz pievienoto vērtību, jo īpaši radot darbavietas un maksājot nodokļus, tādējādi veicinot valsts vispārējos panākumus," klāstīja Hāvs.

Tāvi Kotka, kas bija viens no elektroniskās uzturēšanās atļaujas idejas sākotnējiem virzītājiem, uzsvēra, ka programma joprojām ir Igaunijas kā digitālas valsts vizītkarte.

Igaunijā e-rezidenta programma darbojas kopš 2014. gada 1. decembra. Līdz šim e-rezidenta statusu Igaunijā ieguvuši gandrīz 97 500 cilvēku.

Tiešie valsts budžeta ieņēmumi no nodokļiem un valsts nodevām sasnieguši 130 miljonus eiro.

Ārvalstnieki var pieteikties Igaunijas elektroniskā rezidenta statusa saņemšanai tiešsaistē un dokumentu var saņemt Igaunijas pārstāvniecībās ārvalstīs vai Policijas un robežsardzes departamentā.

Tiešsaistes pieteikuma formu var aizpildīt arī angļu un krievu valodā.

Elektroniskā rezidenta statuss piedāvā cilvēkiem, kurus ar Igauniju saista uzņēmējdarbība, darbs, mācības vai izcelsme, iegūt digitālo identitāti, kas nodrošinās viņiem piekļuvi Igaunijas sniegtajiem elektroniskajiem pakalpojumiem.

Elektronisko rezidenta statusu nodrošina Igaunijas valdība, tomēr tas nesniedz tiesības fiziski uzturēties valstī vai arī tiesības iebraukt Igaunijā vai Eiropas Savienībā.

Tāpat elektroniskā rezidenta apliecība nesniedz nekādas uzturēšanās vai pilsoņa tiesības, kā arī to nevar izmantot kā personas identifikācijas dokumentu vai ceļošanas dokumentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti