Rīta Panorāma

Polija stingruākus ierobežojumus Covid-19 dēļ noteiks gada beigās

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ingu Skujiņu

Igaunija sniegs papildu finanšu atbalstu prāmju kompānijām

Igaunija sniegs papildu finanšu atbalstu Covid-19 krīzes skartajām prāmju kompānijām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Igaunija sniegs papildu finanšu atbalstu starptautisko prāmju pārvadājumu kompānijām. Gandrīz 20 miljoni eiro piešķirti, lai uzņēmumiem kompensētu zaudējumus, ko tiem izraisīja Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi. 

Igaunijas prāmju operators “Tallink Grupp” saņems 15 miljonus eiro, Somijas uzņēmums “Viking Line” – 5 miljonus eiro, bet divas Somijas un Dānijas kompānijas – vairākus simtus tūkstošus eiro katra. 

Tā ir kompensācija par satiksmes nodrošināšanu starp Igauniju un Zviedriju laika periodā no marta līdz septembrim, un piešķirtā summa segs apmēram 80 procentus no kompāniju zaudējumiem. Tomēr kompensācija ir mazāka, nekā pieprasīja prāmju operētāju kompānijas.

Uzņēmumi bija aprēķinājuši, ka kopējie Covid-19 pandēmijas radītie zaudējumi sasniedza 59 miljonus eiro, un tie vēlējās saņemt vismaz 39 miljonus eiro.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti