Dienas ziņas

Partija “Kustība Par” vēlē jaunu valdi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Harkivā glabā Krievijas izšauto raķešu atlūzas

Harkivā glabā Krievijas izšauto raķešu atlūzas

Krievija sākusi apšaudēs izmantot raķetes ar nesprāgstošām kaujas galviņām, lai izsmeltu Ukrainas pretgaisa aizsardzību. Tā paziņojusi Ukrainas armija. Ukrainas militārie eksperti norādīja, ka Krievija, iespējams, ir ievērojami noplicinājusi savu raķešu arsenālu pēc pēdējo nedēļu masveida triecieniem Ukrainas kritiskajai infrastruktūrai. Arī Lielbritānijas izlūkdienests novembra ziņojumā izdarījis līdzīgus secinājumus.

Krievijas izšauto raķešu un citas munīcijas fragmenti tiek saglabāti, lai eksperti un starptautiskās tiesas vēlāk tos izmantotu kā pierādījumus. Tā norādījis Harkivas apgabala prokuratūras pārstāvis.

Harkivā ir vairākas šādas uzglabāšanas vietas.

Uz dažām raķetēm joprojām ir marķējumi, pēc kuriem izmeklētāji nosaka, no kurienes tās izšautas, un var salīdzināt datus ar citām raķešu atlūzām. Tāpat uz katra munīcijas fragmenta tiek atzīmēta apšaudes vieta, datums un laiks.

"Šie lietiskie pierādījumi būs noderīgi Starptautiskajā krimināltiesā.

Mēs sagaidām, ka tiks izveidots tribunāls, kas tiesās Krieviju, tās augstāko politisko un militāro vadību par militāru agresiju un civiliedzīvotāju slepkavībām Ukrainā. Harkivā ir vairākas šādas uzglabāšanas vietas, šī ir viena no lielākajām," stāstīja Harkivas apgabala prokuratūras pārstāvis Dmitro Čubenko.

Kopumā šeit ir vairāk nekā 1000 raķešu un to kopējās izmaksas – vairāk nekā 100 miljoni ASV dolāru. Šīs raķetes lielākoties tika izmantotas Harkivas civilās infrastruktūras apšaudēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti