Pusdiena

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns aicina Dienvidkoreju uz turpmāku sadarbību

Pusdiena

KNAB pārbaudīs ziņas par iespējamo ABLV bankas kukuļdošanu

Gruzija varētu pieprasīt Polijai Saakašvili izdošanu

Gruzija varētu pieprasīt Polijai Saakašvili izdošanu

Gruzija plāno pieprasīt Polijai izdot bijušo prezidentu Mihailu Saakašvili, kuru Ukrainas robežsargi nogādāja Varšavā, jo viņš iepriekš nelegāli ieradās Ukrainā tieši no Polijas. Saakašvili Gruzijā ir neklātienē notiesāts uz trim gadiem cietumā par prezidenta pilnvaru pārkāpšanu.

Ukrainas varasiestādes vairs nevēlas redzēt kādreizējo Gruzijas prezidentu un vēlāko Odesas apgabala gubernatoru Mihailu Saakašvili savas valsts teritorijā, bet Tbilisi viņu gaida ar atplestām rokām. Tas tādēļ, ka Gruzijā Saakašvili draud cietums. Tbilisi tiesa neklātienē ir atzinusi Saakašvili par vainīgu valsts prezidenta pilnvaru pārkāpšanā un ļaunprātīgā varas izmantošanā. Spriedums ir stājies spēkā, un Saakašvili ir paredzēts pavadīt trīs gadus aiz restēm.

Tādēļ, kā norādīja Gruzijas parlamenta valdošās koalīcijas pārstāvis Aleksandrs Kantarija, Gruzijas varasiestādes plāno nosūtīt Polijai pieprasījumu izdot Saakašvili.

Šāds paziņojums izskan pēc tam, kad pirmdienas, 12.februāra, pēcpusdienā Ukrainas robežsargi arestēja Saakašvili kādā gruzīnu virtuves restorānā Kijevā, netālu no viņa partijas biroja. Vīri maskās lika Saakašvili gulties uz grīdas un tad aizveda ar mikroautobusu.

Vēlāk vairāki desmiti Saakašvili atbalstītāju bija sapulcējušies Kijevas lidostā, lai pieprasītu informāciju par savas partijas vadītāju. Viņi arī cerēja nepieļaut bijušā Gruzijas prezidenta izraidīšanu no valsts.

Tomēr Ukrainas robežsargiem izdevās nogādāt Saakašvili Varšavā. Polija tika izvēlēta, jo tieši no šīs valsts bijušais Gruzijas prezidents iepriekš nelegāli nokļuva Ukrainā. Savukārt Polijas Robežsardze oficiālajā paziņojumā norādījusi, ka tā piekritusi uzņemt Saakašvili, jo viņa sievai ir Eiropas Savienības valsts pilsonība. Proti, viņa ir no Nīderlandes.

Saakašvili mudināja savus atbalstītājus saglabāt mieru. Ierodoties Varšavā, viņš sacīja, ka turpinās miermīlīgu cīņu par varas nomaiņu Ukrainā un Gruzijā. Viņš arī mudināja Vācijas kancleri Angelu Merkeli palīdzēt cīņā ar pašreizējo Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, kurš atbalstot korupciju.

"Ja Eiropas Savienība un sevišķi kanclere Merkele beidzot kaut ko nedarīs, Ukraina izjuks," paziņoja Saakašvili.

Tāpat kādreizējais Gruzijas prezidents ir sacījis, ka Polijā viņam esot piešķirta apsardze.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti