Gruzija: Rīgas samitam jābūt izšķirošam Austrumu partnerības attīstībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

„Austrumu partnerības samitam Rīgā ir jābūt izšķirošam. Gruzija sagaida pavisam konkrētu vēsti par bezvīzu režīma ieviešanu,” tā sarunā ar Latvijas Radio saka Gruzijas ārlietu ministre Tamāra Beručašvili. Viņa norāda, ka patlaban Gruzijā Eiropas entuziasms sāk noplakt, jo cilvēki nesaņem pietiekamu iedrošinājumu, ka Eiropā ir vēlami.

„Rīga ir īsts ceļa rādītājs Austrumu partnerības attīstībai īpaši šajā situācijā, kad Eiropas Savienības kaimiņos ir tik daudz izaicinājumu," uzsver Beručašvili.

"Diemžēl Krievija pārbauda starptautisko likumu stingrību un principus. Šajā situācijā Eiropai ir jārod vienotība un spēks, lai demonstrētu, ka Austrumu partnerība ir pamatīga un tā tiešām strādā par spīti visiem šiem izaicinājumiem. Gruzija ir parakstījusi asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību un to jau sekmīgi ir sākusi ieviest dzīvē, un šobrīd jau lielas pūles velta vīzu liberalizācijas plānam," viņa norādīja.

"Mēs sagaidām spēcīgu signālu par to, ka tiklīdz kā tehniskie darbi būs paveikti, Gruzijas pilsoņi brīvi varēs ceļot uz ES. Tā nebūs tikai pārvietošanās, bet arī spēcīgs pierādījums vienkāršajiem pilsoņiem, ka šī Eiropas izvēle tiešām atmaksājas, ka visas reformas ir bijušas tā vērtas un īpaši jaunākā paaudze varēs satikties ar cilvēkiem citās zemēs un nostiprināties Eiropas saimē," sacīja Beručašvili.

"Arī Gruzijas pases, kuras dos iespēju brīvi ceļot Eiropā, būs pievilcīgākas cilvēkiem okupētajās teritorijās – Dienvidosetijā un Abhāzijā. Gruzijā patlaban nevalda liels optimisms par Eiropas Savienību, ņemot vērā pašreizējo realitāti, taču mēs joprojām ticam, ka šī nav tikai Austrumu partnerība, bet daudz plašākas kopīgas Eiropas ideja par vienotību un mieru, kurā ir vajadzīga tādu Eiropas entuziastu kā gruzīnu līdzdalība," teica politiķe.

Austrumu partnerība ir Eiropas Savienības (ES) projekts, kura ietvaros tā veido sadarbību ar valstīm, kas atrodas tuvu ES robežām. To vidū ir Ukraina, Moldova un Gruzija. Programma izpelnījusies nelabvēlīgu Krievijas attieksmi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti