Grieķiju un Turciju skar zemestrīce

Grieķiju un Turciju skārusi 6,2 magnitūdu stipra zemestrīce, laupot vismaz vienas sievietes dzīvību un ievainojot vairāk nekā desmit cilvēkus.

Zemestrīces epicentrs bija vistuvāk Lesbas salai, kur sagrautas vairākas mājas.  Pazemes grūdieni bija jūtami arī Turcijas piekrastes pilsētā Izmirā, apmēram 330 kilometrus attālajā Stambulā, kā arī Čanakales un Bursas provincēs.

Vissmagāk skarts Lesbas salas dienvidu daļā esošais Vrisas ciemats, kur arī atrasta zem gruvešiem aprakta mirusi sieviete.

Vietējās amatpersonas ziņo, ka nav ziņu par citiem bezvēsts pazudušiem vai gruvešos iesprostotiem iedzīvotājiem.  Pēc pirmā grūdiena sekojuši vēl vismaz 25 pēcgrūdieni. Zinātnieki brīdina, ka tuvākajā laikā vēl gaidāmi pēcgrūdieni. Parasti to stiprums ir mazāks, tāpēc iedzīvotāji tiek aicināti  turpināt ierasto dzīvi.

Zemestrīces Grieķijā un Turcijā ir bieža parādība, jo tās atrodas uz tektonisko plātņu lūzuma zonām. Divas īpaši postošas zemestrīces Turciju skāra 1999.gadā, kad valsts ziemeļrietumu daļā gāja bojā aptuveni 18 000 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti