Grieķijas parlaments apstiprina jaunus taupības pasākumus

Grieķijas parlaments nobalsojis par jauniem taupības pasākumiem, lai mazinātu milzīgo valsts parādu. Tomēr premjerministrs Aleksis Ciprs sola, ka daļa ieekonomēto līdzekļu tiks novirzīti sociālām vajadzībām.

“Ko mēs iegūsim no šiem likumiem? Pirmkārt, mēs saņemsim nākamo aizdevuma daļu. Otrkārt, kā jau paskaidroju iepriekš, pasākumi 2019. un 2020. gadā ļaus ietaupīt kopumā četrus miljardus eiro. Trīs gadu laikā tiks arī izveidota 5,5 miljardu eiro liela finanšu rezerve. Šī summa tiks izmantota, lai sniegtu palīdzību sociāli mazaizsargātiem cilvēkiem,” paziņoja Ciprs.

Saskaņā ar apstiprinātajiem likumu grozījumiem papildus finanšu līdzekļi tiks iegūti samazinot pensijas un nodokļu atvieglojumus laika posmā no 2018. līdz 2021. gadam.

Vienlaikus valdība  sola īstenot trūcīgo iedzīvotāju atbalsta pasākumus, tostarp nodrošināt subsīdijas īrei un medikamentiem. Atēnas cer, ka grozījumi ļaus tai saņemt kārtējo aizdevuma daļu no starptautiskiem kreditoriem. Par septiņu miljardu eiro piešķiršanu jau 22. maijā lems eirozonas finanšu ministri.

Ziņots, ka pēdējās dienās Grieķijā bija plaši protesti, kuros iedzīvotāji iebilda pret jaunajiem taupības pasākumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti