Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: par ko liecina Krievijas sāktā kara gaita, tuvojoties 100. dienai kopš iebrukuma Ukrainā?

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: vai šim Saeimas sasaukumam izdosies pieņemt Civilās savienības likumu?

Šodienas jautājums: par ko liecina Krievijas sāktā kara gaita, tuvojoties 100. dienai kopš iebrukuma Ukrainā? (ar surdotulkojumu)

Graube: Pašlaik Ukrainā notiek artilērijas karš

Krievijas bruņotie spēki nepaļaujas uz savu karavīru spējām kontakta kaujās, tāpēc pašlaik Ukrainā notiek artilērijas karš. Attiecīgi Ukrainai ir vajadzīgas artilērijas ieroču piegādes no Rietumiem, intervijā LTV raidījumā “Šodienas jautājums” norādīja bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube.

Ukrainas spēki, kā ir pierādījies kopš Krievijas iebrukuma, ir ļoti veiksmīgi tuvās kontaktu cīņās. Savukārt Krievija vairs nepaļaujas uz savu karavīru spējām šādās kaujās. Tāpēc Krievijas vienības izmanto to rīcībā esošās tālās darbības artilērijas pārsvaru.

“Krievijai artilērija dod milzīgas priekšrocības, iznīcinot visu sev priekšā. Tad var pārvietoties drošāk arī tie, kuri negrib, kuri ir demoralizēti. Bet artilērijas morāli tas neietekmē. No 20, 50, 70 kilometru attāluma pogas spiežot, viņš nav pakļauts šim stresam, ietekmei, kāda ir kājniekam,” skaidroja Graube.

Ar artilērijas apšaudēm Krievija ietekmē Ukrainas spēkus gan aizsardzības pozīcijās, gan aiz tām. Savukārt Ukrainas pusei ir ierobežotas iespējas, lai atbildētu šādās kaujās.

Attiecīgi Rietumu ieroču piegādēs Ukrainai ir svarīga tieši artilērija. Bet līdz šim sūtītie ieroči lielākoties pielietojami kontakta kaujās, piemēram, ļauj sašaut tanku pāris kilometru attālumā.

“Tāpēc steidzami vajadzīgi ieroči, kas spēj ietekmēt dziļumā Krievijas aizsardzību vai uzbrukumu,” norādīja Graube.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt