Sadaļas Sadaļas

Gatavojas atvērt pirms mēneša teroraktā cietušo Mālbēkas metro staciju Briselē

Vairāk nekā mēnesi pēc Briseles teroraktiem atbildīgie dienesti gatavojas pirmdien, 25.aprīlī, beidzot atvērt Mālbēkas metro staciju. 22. marta rītā metro stacijā nogranda teroristu sarīkoti sprādzieni, dzēšot cilvēku dzīvību un daudzus ievainojot. Sestdien, 23.aprīlī, metro stacija bija īpaši atvērta bojā gājušo un ievainoto tuviniekiem, kuri palīdzības dienestu pavadībā nāca aplūkot nelaimes vietu un pie viena vēlreiz domās būt kopā ar saviem mīļajiem.

Pēdējā diena, kad Briseles pirmā metro līnija, neapstājoties brauc garām Mālbēkas stacijai. Peronu, kur risinājās asiņainie notikumi, visu šo laiku pasažieru skatam sedza tumšas pagaidu sienas. Pēc vairāk nekā mēnesi ilga klusuma Mālbēkas metro stacija, kas ir būtisks punkts Eiropas Savienības institūciju un Vecpilsētas savienojumā, ir gatava atvēršanai.

Bet pirms pirmdienas agrā rīta, kad tas notiks, šo vietu īpaši aplūkot ļauts bojā gājušo un ievainoto tuviniekiem, dienestiem, kuri strādāja melnajās dienās, cilvēkiem, kuri palika dzīvi, bet nekad neaizmirsīs traģiskos notikumus.

Palīdzības dienestu speciālistu pavadībā tuvinieki varēja redzēt vietu, kur dzisusi viņu mīļo cilvēku dzīvība, nolikt ziedus, vēlreiz domās atvadīties. Kā vēlāk Beļģijas flāmu raidorganizācijai VRT stāstīja viens no atbalsta dienestu darbiniekiem, šis mirklis bija svarīgs arī tādēļ, ka tuvinieku ģimenes varēja ieraudzīt cita citu, aprunāties un saprast, ka šajā pasaulē savās bēdās nav vienas.

"Viņi palika ilgi, runāja un daudzas šīs attiecības, šķiet, nostiprināsies arī turpmāk,” sacīja dienesta darbinieks.

Mālbēkas stacijā tikās arī dienestu darbinieki, profesionāļi, eksperti, kuri iznesa no nelaimes vietas mirušos, glāba ievainotos, daudzas dienas strādāja, lai atpazītu bojā gājušos. Vairāki dienestu darbinieki nebija raduši spēku atnākt uz īpašo atvadu dienu, jo notikušais sniedzas pāri viņu spējām te atgriezties atkal.

Mālbēkas metro staciju atvērs 25.aprīlī sešos no rīta, bet to slēgs desmitos vakarā, tāpat kā citas stacijas pilsētā, kas ir vismaz divas stundas agrāk, nekā iepriekš pirms teroraktiem.

Visu nedēļas nogali pirms metro atvēršanas pie Mālbēkas stacijas joprojām gulst ziedi, svecītes, starp tām dažu bojā gājušo fotogrāfijas, lielāki un mazāki Beļģijas karogi. Metro stacijas iekšpusē pie biļešu kioska turpmāk būs izveidota īpaša piemiņas siena, kur cilvēki varēs atstāt savus līdzjūtības apliecinājumus.

Sabiedriskā transporta vadība domā arī par īpašu piemiņas zīmi. Metro stacija, kā sola dienesti, izskatīšoties kā agrāk, tiesa, vēl no Portugāles gaida ierodamies īpašās flīzes, kas nepieciešamas, lai atjaunotu mākslinieka Benuā van Innisa (Benoit van Innis) melnbaltos gleznojumus, cilvēku portretus, kuri rotāja metro stacijas sienas un bija tik raksturīgs Mālbēkas simbols. Vēlāk, pieminot notikumus, cilvēki tos mēdza ar krītiņiem atainot arī uz asfalta pie Biržas nama, kas tapusi par Briseles teroraktu piemiņas vietu.

Mālbēkas metro stacijā 22. marta rītā terorista pašnāvnieka sarīkots sprādziens nogranda metro vagonā. Tas notika aptuveno stundu pēc sprādzieniem Zāventemas starptautiskajā lidostā.

Abos teroraktos bojā gāja 32 cilvēki, bet vairāk nekā 130 guva ievainojumus.

Visi teroristi pašnāvnieki gāja bojā, un uzskata, ka policijai ir izdevies atrast arī trešo spridzinātāju lidostā, kurš no notikuma vietas aizbēga. Aizturēti ir palīgi un līdzzinātāji, taču reidi turpinās, tā kā eksperti norāda – teroristu tīkls, visticamāk, ir ļoti plašs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt