Dienas ziņas

Ar pateicības izrādi mediķiem durvis ver Valmieras teātris

Dienas ziņas

Līvānu novadā iedzīvotāji sarīko siena talku

G7 sola ziedot miljardu vakcīnu devu

G7 sola ziedot miljardu vakcīnu pret Covid-19 devu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 11 mēnešiem.

Lielbritānijā, Kornvolā svētdien, 13. jūnijā, noslēdzās G7 valstu samits, to līderiem solot nabadzīgākajām pasaules valstīm ziedot vienu miljardu vakcīnu devu. Kopīgajā G7 līderu paziņojumā Krievija un Ķīna savukārt nosodītas par cilvēktiesību pārkāpumiem.

Kornvolā noslēdzies pirmais G7 valstu līderu samits klātienē kopš pandēmijas sākuma. Tādēļ atkopšanās no Covid-19, gatavība nākotnes pandēmijas un vakcīnas bija galvenais trīs dienu sarunu temats.

"Pirms nedēļas es lūdzu savus kolēģus palīdzēt nodrošināt vakcīnu devas, kas vajadzīgas, lai sapotētu visu pasauli līdz 2022. gada beigām.

Man ir liels prieks paziņot, ka šajā nedēļas nogalē līderi ir apņēmušies nodrošināt vairāk nekā vienu miljardu devu pasaules nabadzīgākajām valstīm

vai nu tieši, vai arī izmantojot "COVAX" finansējumu. Tas ir vēl viens liels solis ceļā uz pasaules vakcināciju," paziņoja Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.

Kopīgajā G7 līderu paziņojumā Krievija aicināta pārtraukt destabilizējošu rīcību un izbeigt represijas pret neatkarīgo pilsonisko sabiedrību un medijiem.

Vienlaikus G7 pauda apņēmību Krieviju "saukt pie atbildības" par kiberuzbrukumiem. Bet Ķīnu G7 līderi nosodīja par cilvēktiesību pārkāpumiem pret uiguriem un Honkongā.

G7 arī plāno piedāvāt jaunattīstības valstīm infrastruktūras projektu, kas kalpotu kā alternatīva Ķīnas "Vienas joslas un viena ceļa" iniciatīvai.

"Tas ir vērtībās balstīts, augsta līmeņa, pārredzams finansēšanas mehānisms, ko mēs piedāvāsim. Atbalstītm projektus četrās galvenajās jomās - klimats, veselība, digitālās tehnoloģijas un dzimumu līdztiesība. [..] Tas atspoguļos vērtības, kuras pārstāv mūsu demokrātijas, nevis vērtību autokrātisku trūkumu," sacīja ASV prezidents Džo Baidens.

Atbildot uz G7 līderu paziņojumiem, Ķīna savukārt norādījusi ka laiki, kad "mazas" valstu grupas lēma pasaules likteņus, sen pagājuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti