Dienas ziņas

Rudbāržu liepu aleja – sliktā stāvoklī

Dienas ziņas

Ar pateicības izrādi mediķiem durvis ver Valmieras teātris

G7 samitu aizēno "Breksit" nesaskaņas

G7 valstu līderi vienojas par infrastruktūras fonda izveidi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 11 mēnešiem.

G7 valstu līderi ir vienojušies par jaunā fonda izveidi, lai palīdzētu attīstīt infrastruktūras projektus nabadzīgās un vidējo ienākumu valstīs. Šāds solis ir sperts, lai mēģinātu atsvērt Ķīnas radītās "Josta un ceļš" programmas ietekmi.

Kā zināms, Ķīna iegulda vairākus miljardus, palīdzot nabadzīgām valstīm attīstīt ceļus, ostas un citu infrastruktūru. Šādi Pekina vairo savu ietekmi pasaulē.

Tādēļ demokrātiskās valstis vēlas radīt tam alternatīvu. Detaļas par to kā šīs plāns tiks finansēts pagaidām nav zināmas.

Šodien industriāli attīstīto G7 valstu grupas līderi sapulcējušies uz samita otro dienu Korvolā, Lielbritānijā, lai turpinātu diskusijas par globālo ekonomiku un politiku, un vakcīnu sagādi pasaulei.

Samita pirmās dienas pievakarē piektdien G7 valstu līderi ieradās uz vakariņām kopā ar britu karalieni Elizabeti II, kroņprinci Čārlzu un citiem karaliskā ģimenes locekļiem. Viņi Kornovolā apmeklēja “Ēdenes projektu” – bijušajā māla karjerā ierīkotu tropu botānisko dārzu, ekotūrisma galamērķi.

Pieņemšanā botāniskajā dārzā valstu līderi neformālā gaisotnē varēja apspriest tādas samita tēmas kā cīņa pret klimata pārmaiņām un vakcīnu sagāde pasaulei.

Šodien samita otrajā dienā Kornvolā atlidoja arī ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs. Pirms ierašanās viņš atzinīgi novērtēja ASV un Lielbritānijas apņemšanos pasaules trūcīgākajām valstīm ziedot vairākus simtus miljonu vakcīnu devu, taču uzstāja, ka tas nav pietiekami.

"Mums jāsaprot, ka mēs karojam ar vīrusu. Ļoti bīstamu vīrusu, kas rada milzīgas ciešanas un iznīcina daudzu pasaules ekonomiku perspektīvas. Lai uzvarētu vīrusu un spētu uzlabot mūsu ieročus pret vīrusu - un vissvarīgākais no tiem ir vakcīna.

Mums jārīkojas loģiski, steidzami, un atbilstoši kara ekonomikas prioritātēm. Bet joprojām esam tālu no tā," paziņoja Gutērrešs.

G7 samitu Kornvolā aizēno arī nesaskaņas starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību saistībā ar pēcbreksita Ziemeļīrijas protokolu. Britu premjers Boriss Džonsons šodien tikās ar Francijas prezidentu Emanuēlu Makronu, Vācijas kancleri Angelu Merkelei un Eiropas Savienības pārstāvjiem. Problemātisks ir protokola punkts, kas starp Ziemeļīriju un pārējo Apvienoto Karalisti ievieš muitas robežu. Eiropas Savienības līderi Džonsonu esot aicinājusi ievērot vienošanos, vēsta vietējie mediji. Džonsons savukārt aicināja uz "pragmatismu un kompromisu". Abas puses vienojās turpināt diskusijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti