Francijas valdība nepiekāpsies protestētāju prasībām un turpinās pensiju reformu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Francijas premjerministrs trešdien paziņoja, ka valdība turpinās pensiju sistēmas reformas, tomēr izrādīja arī piekāpšanos arodbiedrībām. To rīkotie streiki turpinās jau septīto dienu un paralizējuši Parīzes sabiedriskā transporta sistēmu. Prezidents Emanuēls Makrons grib reformēt sadrumstaloto Francijas pensiju sistēmu. Valdība trešdien izklāstīja, ko tieši grasās darīt.

Francijas valdība nepiekāpsies protestētāju prasībām un turpinās pensiju retormu
00:00 / 02:43
Lejuplādēt

Francijā turpinoties arodbiedrību organizētajiem streikiem un protestiem, premjerministrs Eduārs Filips atklāja prezidenta Emanuēla Makrona valdības iecerētās, bet pretrunīgi vērtētās pensiju sistēmas reformas.

Filips uzsvēra, ka reformas ieviesīs pakāpeniski, fāzēs. "Bez brutalitātes”, teica premjers.

“Mums jāmudina Francijas iedzīvotāji strādāt ilgāk, nepiespiežot viņus. Valdība pieņems Augstā komisāra priekšlikumu, kurš paredz noteikta vecuma sasniegšanas gadījumā vecuma un bonusu balansa sistēmu.  Par pensiju reformu atbildīgā valdības institūcija mums norāda, ka 2025. gadā vajadzētu noteikt 64 gadu pensionēšanās vecumu, lai sasniegtu  līdzsvaru,” skaidroja premjers.

Paredzēts, ka minimālais pensionēšanās vecums arī turpmāk būs 62 gadi. Taču lai saņemtu pensiju pilnā apmērā, sākot no 2027.gada būs jānostrādā vismaz līdz 64 gadiem. Piekāpjoties arodbiedrībām, valdība paziņoja, ka reformas neattieksies uz tiem, kas dzimuši pirms 1975.gada. Pilnā apmērā reformas attieksies tikai uz tiem, kas darba tirgū iesaistīsies pēc 2022.gada.

Tiem, kas būs nostrādājuši visu mūžu arī būs garantēta minimālā pensija – 1000 eiro mēnesī. "Ir pienācis laiks izveidot universālu pensiju sistēmu,” teica Francijas premjerministrs. Viņš uzstāja, ka tā būs taisnīgāka un labāk aizsargās strādniekus. Patlaban Francijā ir 42 dažādas pensiju sistēmas dažādās nozarēs ar atšķirīgiem pensionēšanās vecumiem un sociālajām garantijām. Reformas mērķis ir izveidot vienu vienotu pensiju sistēmu.

Francijas valdība solīja, ka sabiedriskajā sektorā strādājošie kā ugunsdzēsēji, policisti un cietumsargi joprojām būs tiesīgi pensionēties priekšlaicīgi.

Premjers Filips teica, ka, ņemot vērā pieaugošo dzīves ilgumu, vienīgais risinājums, kā garantēt pensijas nepaceļot nodokļus, ir strādāt mazliet ilgāk. Viņš aicināja arodbiedrības pārtraukt streikus. "Man šķiet, ka visvairāk satrauktajām sabiedrības daļām sniegtās garantijas attaisno dialoga atsākšanu un streika izbeigšanu, kas soda miljoniem Francijas cilvēku," uzsvēra Filips.

Kopš streika sākuma pagājušajā nedēļā, Parīzes sabiedriskā transporta sistēma ir paralizēta jau septīto dienu, izraisot milzu neērtības gan vietējiem, īpaši darbadienās, gan tūristiem. Veikali, restorāni un viesnīcas bažījas par ietekmi uz savu biznesu. Šis ir nopietnākais izaicinājums Makronam kopš kļūšanas par Francijas prezidentu pirms diviem gadiem.

Arodbiedrības solījušas turpināt akcijas līdz reformu plāns netiks atcelts. To rīkotajās protesta akcijās piedalījušies simtiem tūkstoši cilvēku – skolotāji, ugunsdzēsēji, studenti un citi. Iesaistījās arī tā dēvētās "dzeltenās vestes”, izcēlušās arī sadursmes. Otrdien streikotāji bloķēja arī septiņas no astoņām Francijas naftas pārstrādes rūpnīcām, bet valdība teica, ka tas nav atstājis negatīvu iespaidu uz degvielas piegādēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti