Sadaļas Sadaļas

Dienas notikumu apskats

ES valstu tirdzniecības ministri atbalsta brīvās tirdzniecības līgumu ar Kanādu

Dienas notikumu apskats

Valdība atbalsta īpašo režīmu «start-up» uzņēmumiem jau no nākamā gada

Olands sola līdz gada beigām nojaukt bēgļu nometni Kalē

Francijas prezidents sola līdz gada beigām nojaukt migrantu nometni Kalē ostā

Līdz gada beigām nometne būs nojaukta, pavēstījis Francijas prezidents Fransuā Olands, kurš ieradies Kalē ostā Lamanša šauruma malā. Tur jau ilgu laiku atrodas plaša migrantu nometne, kas saukta par „Džungļiem”. Patlaban tur dzīvo aptuveni 10 000 cilvēku cerībā šķērsot kanālu un nokļūt  Lielbritānijā. Prezidents solījis, ka patvēruma meklētājus izvietos citur valstī un izskatīs viņu pieprasījumus. Olands gan norādījis, ka kanāla otrā pusē esošajai Lielbritānijai arī būs jāsniedz palīdzīga roka.

Kalē osta, kas atrodas Francijas pusē, ir būtisks robežšķērsošanas punkts tranzīta nozarei. Tūkstošiem kravas auto šķērso Lamanša kanālu, lai nokļūtu ar precēm Lielbritānijā. Taču pēdējos gados pie kravas automašīnām pieķerties un nemanīti nokļūt uz prāmja cer arī simtiem imigrantu, kas pulcējas Kalē ostā un ir izveidojuši tur pagaidu nometni sauktu par „Džungļiem”.

Kalē pirmo reizi tagad ieradies Francijas prezidents Fransuā Olands, kurš ticies ar policijas darbiniekiem un citu atbildīgo dienestu pārstāvjiem, lai noskaidrotu situāciju un galu galā apsolījis, ka līdz gada beigām „Džungļiem” būs pienācis gals un nometne būs pilnībā nojaukta.

Migrantus izvietošot citās vietās valstī un izvērtēs viņu pieprasījumu pēc patvēruma. Tiem, kam tas pienāksies, atbalstu piešķirs, bet pārējos deportēs atpakaļ.

Pašos „Džungļos” kā ziņo mediji, Olands gan nav iegājis.

Viņš arī pavēstījis, ka sagaida lielāku aktivitāti no Lielbritānijas puses, ka tā arī palīdzēs risināt imigrantu situāciju, norādot, ka tas, ka Apvienotā Karaliste ir nolēmusi aiziet no Eiropas Savienības, neatbrīvo to no pienākumiem Francijas priekšā. Briti pagaidām to risina tā, ka ir piešķīruši finansējumu Kalē varas iestādēm, kuras ir sākušas celt četrus metrus augstu un vienu kilometru garu mūri. Tas liegtu imigrantiem slepus un tumsā iekļūt kravas automašīnā.

Kalē darbojas arī palīdzības organizācijas un brīvprātīgie, kuri imigrantiem piegādā ēdienu un ūdeni. Taču Kalē osta īpaši pēdējos gados ir bijusi nemieru apvīta. Noziedzība un spriedze augusi gan „Džungļos”, gan vairākus protestus izvērsuši auto kravu pārvadātāji, kuri visbiežāk pat nenojauš, ka zem viņu spēkrata vai kravas kastē paslēpušies cilvēki.

Jāteic, ka Kalē osta patlaban kļuvusi par teju Francijas prezidenta krēsla tīkotāju sacensību vietu. Vēl nesen tur ieradās arī bijušais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī, kurš vēlās atkārtoti pretendēt uz augsto amatu. Viņš savulaik, vēl būdams Francijas iekšlietu ministrs, parakstīja vienošanos ar Lielbritāniju, kas atļauj britiem īstenot pasu kontroli jau Kalē pusē, nevis sagaidot šoferus kravas un pasažierus šķērsojam kanālu. Viņš norādījis, ka par tiem cilvēkiem, kuri atrodas Kalē un grib nokļūt Lielbritānijā, atbildība būtu jāuzņemas britu varas iestādēm.

Par spīti Francijas varas iestāžu atkārtotajiem draudiem par Kalē nometnes slēgšanu, imigrantu skaits pēdējā laikā te ir būtiski pieaudzis. Nometnē strādājošo aktīvistu grupas vēsta, ka iemītnieku skaits pēdējā mēneša laikā ir pieaudzis par 12%. Visvairāk tur ir cilvēku no Sudānas, Afganistānas, Eritrejas, ir arī irākieši un sīrieši. Vairāk nekā tūkstotis nometnē dzīvojošo ir nepilngadīgi. Jaunākajam iemītniekam ir astoņi gadi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt