Rīta Panorāma

Aicina ziedot, sūtot liekās mantas pakomātos

Rīta Panorāma

Govs Islandē simtstūkstošnieču klubiņā

Francijā būs plaši protesti pret pensiju reformu

Francijā būs plaši protesti pret pensiju reformu

Asas diskusijas Francijā izraisījis valdības ilgi lolotais plāns īstenot pensiju sistēmas reformu. Arodbiedrības organizēs streikus un protesta akcijas, kas ilgstoši varētu paralizēt valsts dzīvi. 

Par reformu jau pirms vairākiem gadiem paziņoja prezidents Emanuels Makrons, bet tā detaļas šogad publiskoja premjerministre Elizabete Borne. Līdz 2030. gadam pensionēšanās vecumu pakāpeniski palielinās no 62 līdz 64 gadiem, un pensiju pilnībā varēs saņemt cilvēki, kuru darba stāžs ir vismaz 43 gadi.

Paredzēti pasākumi 55 līdz 64 gadus vecu iedzīvotāju nodarbinātības veicināšanai, bet minimālās pensijas apjoms būs 1200 eiro.

Ekonomisti un daudzi politiķi ir vienisprātis, ka laikā, kad sabiedrība noveco, šāds solis ir neizbēgams, tomēr pret to iebilst divas trešdaļas francūžu. Valstī ir spēcīgas arodbiedrības un protestu tradīcijas, tāpēc neizbrīna, ka strādājošo aizstāvji jau izsludinājuši plašas akcijas.

Protestu diena 19. janvārī ievadīšot ilgtermiņa kustību pašreizējās pensiju sistēmas aizstāvībai. Kādas mērenas arodbiedrības līderis paziņojis, ka šīs esot nežēlīgākās reformas pēdējo 30 gadu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti