FOTO un VIDEO: Beļģijā piemin Briseles teroraktu upurus

Beļģijā trešdien, 23.martā, ir pirmā no trim izsludinātajām sēru dienām, lai pieminētu otrdien, 22.martā, notikušo teroraktu upurus. Visā Beļģijā karogi ir nolaisti pusmastā.

“Beļģija sēro un nekad vairs nebūs kā iepriekš,” tā pēc otrdien, 22.martā notikušajiem teroristu uzbrukumiem nācijas noskaņojumu raksturoja Beļģijas karalis Filips.  

LTV korespondente Ilze Nagla vēstīja, ka Briseles centrālajā laukumā pie vecās biržas cilvēki pulcējas kopš otrdienas vakara, lai paustu savas skumjas un solidaritāti pēc otrdien notikušajiem teroraktiem.

Laukumā pulcējas daudz cilvēku, liekot aizdegtas svecītes un ar krītu rakstot savus vēlējumus. Tajos teikts, ka Beļģija nepadosies terorisma draudiem.

Tieši trešdienas pusdienlaikā visā valstī bija klusuma brīdis teroraktos bojāgājušo piemiņai. Klusuma brīdi Briseles centrā pārtrauca kāds iereibis briselietis, kura balsī bija jaušamas patiesas sāpes.

Klusuma brīža beigās cilvēki vienojās aplausos, apliecinot, ka nav gatavi padoties, un pūlī atskanēja saucieni: "Lai dzīvo Beļģija".

Uz klusuma brīdi sanākušie atzina, ka pēc teroraktiem jūt bailes, tomēr viņi nav gatavi tām pakļauties.

Daži no viņiem ar teroristu uzbrukumiem saskārušies jau iepriekš – bet citās valstīs un citā laikā. 

"Es dzīvoju stundas braucienā no Briseles, un man vakar vajadzēja aizbraukt pakaļ manam dēlam pēc skolas. Un pie skolas bija divi smagi bruņoti policisti, kas sargāja durvis. Es redzēju, ka mans dēls ir ļoti nobijies," atzina Beļģijas iedzīvotājs Frederiks Liljēns.

Viņš gan atklāja, ka 2001.gada 11.septembra teroraktu laikā bija Ņujorkā. “Esmu iemācījies ar to sadzīvot. Protams, ir dīvaini atkal atgriezties tajās bailēs, bet es zinu, ka mēs varam tās pārvarēt,” viņš sacīja. 

“Mēs visi baidāmies. Ir normāli to atzīt. Bet ir labi šeit būt. Cilvēki šeit – protams, te varētu būt spridzeklis... Bet mēs esam šeit – es domāju, ka tas ir tas, kas mums jādara,” viņš rezumē.

“Nesaprotu, kāpēc tas viss notika. Taču es ceru, ka cilvēki apdomāsies un nomierināsies,” sacīja Briseles iedzīvotāja Klodīne.

Viņas tēvu, kas savulaik strādāja centrālajā bankā, arī nogalināja teroristi – tas notika pirms 37 gadiem – tieši 22.martā. Tas bija Lielbritānijā un slepkavas toreiz bija īru republikāņu teroristi.

“Man ir lielas bailes, ka rasisma līmenis tikai celsies un celsies un ka cilvēki varētu iziet ielās, meklējot savu taisnību ar linča tiesu. Tad tas var pārvērsties pilsoņu karā,” savas bažas pauda Klodīne. 

 Laukuma ir zīmējumi ar krītu, redzami uzraksti arābu valodā un teksts – terorisms nav reliģija. 

"Tas bija šoks. Mani divi draugi bija lidostā. Mēs nevarējām iedomāties šādu notikumu Briselē, kas ir ļoti kosmopolītiska pilsēta. Viss te apstājās, un mēs vēl neesam aptvēruši to traumu, kas Briselei nodarīta. Tāpēc mēs esam šeit, lai būtu kopā un cīnītos pret šādu terorismu," sacīja Briseles iedzīvotājs Medī Grīns.

Savukārt kāds cits Briseles iedzīvotājs Žans Īvs, jautāts, vai pēc teroraktiem jūtas droši, noteica: "Es nevaru teikt, ka jūtamies droši, bet zinām, ka kaut kas tāds var notikt jebkur. Mēs arī zinām, ka nedzīvojam Beirūtā vai kaut kur, kur notiek karš.

Beļģijā kara nav, bet mēs saprotam, ka mūsu civilizācijai ir jācīnās pret šādām idejām un terorismu."

Jau ziņots, ka otrdien, 22.martā, no rīta neilgi pēc astoņiem Briseles lidostā teju vienlaicīgi nogranda divi sprādzieni, nogalinot vismaz 11 cilvēkus. Pēc aptuveni stundas vēl viens sprādziens nogranda Mālbēkas metro stacijā Briseles centrā, nogalinot vismaz 20 cilvēkus.

Bojā gājušo skaits Briseles teroraktos - sprādzienos lidostā un metro stacijā pilsētas centrā - pieaudzis līdz vismaz 31 cilvēkam, bet vēl vairāk nekā 250 ievainoti. Starp teroraktos bojā gājušajiem un ievainotajiem ir aptuveni 40 valstu pilsoņi, paziņojis Beļģijas ārlietu ministrs Didjē Reinderss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti