Flinna ienākumu deklarācija atklāj naudas saņemšanu no Krievijas uzņēmumiem

Bijušais ASV prezidenta nacionālās drošības padomnieks Maikls Flinns ir gatavs sniegt informāciju par Donalda Trampa kampaņas pārstāvju saiknēm ar Krieviju apmaiņā pret imunitāti. Tāpat viņš atklājis vairākus uzņēmumus, kas viņam maksājuši naudu. ASV Senāta izlūkošanas komiteja gan šādu prasību ir noraidījusi, bet prezidents Donalds Tramps uzsākto izmeklēšanu nosaucis par raganu medībām.

Bijušais nacionālās drošības padomnieks Maikls Flinns bija spiests atkāpties no amata tikai dažas nedēļas pēc savu pienākumu pildīšanas sākuma. Atkāpšanās bija saistīta ar atklātībā nonākušu informāciju par to, ka viņš nav atklājis viceprezidentam Maikam Pensam un citām administrācijas amatpersonām visu informāciju par saviem sakariem ar Krievijas vēstnieku ASV Sergeju Kisļaku, kuru laikā cita starpā apspriestas arī Vašingtonas ieviestās sankcijas pret Krieviju. Šāda apspriede esot notikusi dienā, kad bijušais prezidents Baraks Obama paziņoja par jaunām sankcijām pret Krieviju un vairāku desmitu krievu diplomātu izraidīšanu, uz ko pārsteidzoši Krievijas prezidents Vladimirs Putins izvēlējās neatbildēt ar pretsankcijām.

Flinns bija pirmā tik augstu stāvošā Trampa administrācijas amatpersona, taču, ļoti iespējams, ne pēdējā, jo gan Federālais izmeklēšanas birojs (FIB), gan Kongresa pārstāvju palāta un Senāts ir uzsākuši plašu izmeklēšanu par iespējamo Krievijas iejaukšanos pagājušā gada ASV prezidenta vēlēšanu gaitā.

Tagad kļuvis zināms, ka Flinns esot piedāvājis FIB un Senāta izlūkošanas komitejai darījumu, kas paredzētu liecības par Krievijas iejaukšanos vēlēšanās apmaiņā pret imunitāti. Flinna advokāti paskaidrojuši, ka nekādas sīkākas ziņas par Flinna rīcībā esošo informāciju pagaidām netiks sniegtas, vien apstiprinot, ka diskusijas joprojām notiek.

Taču kā, atsaucoties uz Senāta izlūkošanas komitejas pārstāvjiem, ziņo raidsabiedrība NBC, Flinna prasība, visticamāk, tuvākajā laikā apmierināta netiks. Avoti norādījuši, ka no sākuma ir nepieciešams iegūt dokumentus un pierādījumus, tostarp par iespējamo informācijas nodošanu citām valstīm. Arī citiem preses izdevumiem eksperti atzinuši, ka šajā izmeklēšanas posmā Kongresam un FIB ir jāiegūst pēc iespējas vairāk pierādījumu, un tikai tad būs iespējams lemt par Flinna imunitāti.

Vienlaicīgi izdevums „The Washington Post” izpētījis Maikla Flinna ienākumu deklarāciju un tajā atklājušies vismaz trīs ar Krieviju saistīti uzņēmumi, kuri maksājuši viņam honorārus par uzstāšanos dažādos pasākumos. Šie uzņēmumi ir televīzijas kanāls RT, kas agrāk bija pazīstams kā "Russia Today", kāda amerikāņu aviotransporta kompānija, kas ietilpst Krievijas uzņēmumā „Volga – Dņepr”, kā arī „Kaspersky Laboratories” meitas uzņēmums ASV „Kaspersky Government Security Solutions”. Konkrētas summas gan nav norādītas, taču tās atspoguļotas ailītē, kur jānorāda ienākumi, kas pārsniedz piecus tūkstošus dolāru. Kopumā kopš 2014. gada par sadarbību ar tehnoloģiju kompānijām, politiskām grupām un par dažādām uzrunām Flinns saņēmis aptuveni 1,3 miljonus dolāru.

Komentējot izskanējušo informāciju, Baltā nama preses sekretārs Šons Spaisers paziņojis, ka pēc prezidenta Donalda Trampa domām Maiklam Flinnam būtu jāsniedz liecības ASV Kongresam. Vēlāk tviterī prezidents gan atbalstījis Flinna pieprasīto imunitāti, nosaucot uzsākto izmeklēšanu par mediju un Demokrātu partijas sarīkotām vēsturiska apjoma raganu medībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti