FIB: Bostonai jauni sprādzieni šobrīd nedraud

Jauni sprādzieni Bostonai šobrīd nedraud, otrdien paziņoja Bostonas maratona sprādziena izmeklēšanā iesaistītās ASV amatpersonas.

FIB: Bostonai jauni sprādzieni šobrīd nedraud

Jauni sprādzieni Bostonai šobrīd nedraud, otrdien paziņoja Bostonas maratona sprādziena izmeklēšanā iesaistītās ASV amatpersonas.

Otrdien preses konferencē ar Bostonas maratona sprādzienu izmeklēšanu saistītās amatpersonas konkretizēja vairākus ar traģisko notikumu saistītus aspektus, taču vairāki jautājumi palika neatbildēti. Izmeklētāji uzsvēra, ka pilsētai jauni draudi nedraud jeb, pareizāk sakot, par tādiem nav zināms. Tāpat tika uzsvērts, ka bijušas tikai divas bumbas. Izskanējušas baumas, ka policija atradusi vēl vairākas nesprāgušas sprāgstvielas, bet izmeklētāji norādīja, ka sajukumu varētu būt radījušas daudzās mugursomas un iepakojumi, ko cilvēki panikā atstāja aiz sevis.

Bostonas policijas komisārs Eds Deiviss medijiem norādīja, ka sākotnēji ap notikuma vietu Bostonas centrā bijuši slēgti 50 kvartāli, bet tagad palikuši tikai 12. Gaidāms, ka notikuma vieta būs norobežota vēl vairākas dienas, kamēr turpināsies izmeklēšana. Deiviss uzsvēra, ka izmeklētāji turpinās darbu, lai ielas iespējami ātrāk atbrīvotu iedzīvotājiem, tomēr tas varētu prasīt vēl vairākas dienas.

Amatpersonas arī aicināja cilvēkus, kuru rīcībā ir jebkādi foto, video vai citi materiāli, kas var palīdzēt izmeklēšanai, tos iesniegt varas iestādēm.

„Vēl brīdī, kad mēs palīdzējām upuriem, policisti tika norīkoti doties uz vietējām ēkām un iegūt video ierakstus. To ir ļoti daudz. Tādēļ svarīgs ir jautājums par organizēšanu un plānošanu. Mēs sadarbojamies ar FIB, lai apstrādāju šo informāciju. Mēs vēlamies izpētīt katra video katru kadru, lai noskaidrotu visus, kas atradās notikuma apkārtnē. Vakar šī droši vien bija viena no visvairāk fotografētajām vietām valstī,” atzina Eds Deiviss.

Tikmēr ASV Federālās izmeklēšanas biroja (FIB) speciālais aģents Riks Delojērs norādīja, ka izmeklētāji intervē aculieciniekus un citas personas. Viņš gan attiecās atklāt, vai izmeklēšanā ir aizturētie vai aizdomās turamie. Naktī uz otrdienu aģenti vairākas stundas pārmeklēja kādu dzīvokli Bostonas piepilsētā. ASV mediji ziņoja, ka tas pieder kādam 20 gadus vecam studentam no Saūda Arābijas, gan piebilstot, ka viņa saistība ar notikušo ir tikai spekulācijas.

FIB aģents attiecās komentēt arī to, vai par uzbrukumu atbildīgas personas no ASV vai ārvalstīm, kā arī to, kādas bijušas bumbas. Viņš nekomentēja arī fotogrāfiju saturu, kuras tiek pētītas, un norādīja, ka pirms maratona nav bijusi informācija par draudošo uzbrukumu. Tajā pašā laikā FIB speciālais aģents Riks Delojērs uzsvēra, ka izmeklēšana neaprobežosies ar Bostonas pilsētu:

„Visticamāk, mūsu izmeklēšana neaprobežosies tikai ar Bostonas pilsētu. Tā notiks arī citviet štatā. Tā būs pasaules mēroga izmeklēšana, mēs dosimies visur, kur pierādījumi un pavedieni mūs vedīs. Mēs iesim līdz pasaules galam, lai noskaidrotu personu vai personas, kas ir atbildīgas par šo nicināmo noziegumu.”

Savukārt Bostonas policijas priekšnieks paziņoja, ka ir zināms par 176 cietušajiem, 17 no kuriem ir kritiskā stāvoklī, bet 3 miruši. Kā vēstīts, viens no bojā gājušajiem ir 8 gadus vecs zēns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti