«Expo 2015» atklāšanas priekšvakarā sadursmes Itālijā

Itālijas modes citadelē Milānā piektdien startēs vērienīga starptautiskā izstāde “Expo 2015”. Pastāvot bažām par iespējamām nekārtībām, Itālijas policija īsteno preventīvus reidus un piesaista papildspēkus. To, ka tie būs nepieciešami, apliecināja izstādes priekšvakarā notikušās sadursmes.

Izstāde Milānā ir nākamā pēc "Expo 2010", kas norisinājās Šanhajā. Tā tiks atklāta piektdien, un pusgada laikā to varētu apmeklēs 20 miljoni cilvēku, nodrošinot Itālijas ekonomikai desmit miljardus eiro.

Taču izstādes norise nav pa prātam dažādiem aktīvistiem, kas apvienojušies kustībā “No Expo”.

Aptuveni divi tūkstoši studentu ar protesta saukļiem ceturtdien devušies gājienā caur Milānas centru, tikmēr policistu specvienībām nācies savaldīt nelielu grupu maskās ģērbušos aktīvistu, kas centās izsist logus „Expo” sadarbības partnera birojam. Sadursmes notika arī pie Turcijas konsulāta Milānā. Šī valsts izstādē izveidojusi vienu no lielākajiem paviljoniem vairāk nekā četru tūkstošu kvadrātmetru platībā.

Protestētājiem šķiet, ka Milānas „Expo” vienīgais mērķis ir nodrošināt skatlogus multinacionālajām pārtikas korporācijām.

„Tādas privātkompānijas kā „McDonald's”, „Coca-Cola” un „Nestle” nemaz netic „Expo” lozungiem ”Pabarot planētu” vai „Enerģija dzīvei”. Viņi to nedarīs, viņi tikai mēģinās gūt no mums lielāku peļņu,” pauda studente no kustības “No Expo” Selama Tesfaja.

Izstādes atklāšanas dienā „No-Expo” kustība plāno lielu studentu demonstrāciju ar 30 tūkstošiem dalībnieku. Taču ņemot vērā, ka dažādu tiesību aizstāvjiem un entuziastiem protestos pievienojas arī radikālās organizācijas, Itālijas policijā noteikta paaugstināta gatavība.

Šonedēļ policija jau veikusi preventīvus reidus pret radikāliem grupējumiem, kurus tur aizdomās par sabotāžas plāniem. Reidos konfiscēta pirotehnika, beisbola nūjas, gāzmaskas un materiāli Molotova kokteiļu pagatavošanai. Kāds vācietis tika arestēts, jo viņam bija sprāgstvielas, un vēl pret 26 cilvēkiem, tostarp 16 Francijas pilsoņiem tiek veikta izmeklēšana.

Jau ziņots, ka nokavēto termiņu un pārsniegto izmaksu dēļ Latvija atsaukusi dalību starptautiskajā izstādē. Pirms divām nedēļām Ģenerālprokuratūra sākusi kriminālprocesu par atbildīgo amatpersonu darbībām, kas izraisījušas smagas sekas, kā rezultātā iztērēti valsts līdzekļi vairāk nekā 1,1 miljona eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti