Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par Latvijas nepiedalīšanos izstādē «Expo Milano 2015» 

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēta viena persona par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, saistībā ar izstādi “Expo Milano 2015” nodarot zaudējumus valstij 376 956 eiro apmērā, informēja prokuratūrā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētā persona bija projekta “Expo Milano 2015” vadītājs (valsts amatpersona), kuram bija uzdots veikt uzraudzību šim projektam un kurš aiz nolaidības neizdarīja darbības, kuras viņam bija jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai. Proti, neuzraudzīja valsts budžeta līdzekļu izlietojumu ekspozīcijas idejiskās ieceres – saturiskā redzējuma māksliniecisko un organizatorisko realizēšanu, kā arī izpildes gaitā neuzraudzīja valsts budžeta līdzekļu izlietošanu atbilstoši paredzētajiem un līgumos norādītajiem mērķiem, nenodrošināja sniegto pakalpojumu un paveikto darbu kontroli, neorganizēja un nekoordinēja Latvijas Republikas dalību izstādē “Expo Milano 2015”.

Izstādes “Expo Milano 2015” projekta vadītājs bija Roberts Stafeckis, kurš izvairījās no disciplinārlietas, pametot darbu Ekonomikas ministrijā.

Apsūdzētais pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 319. panta trešās daļas par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti