ES un ANO rīko kārtējo Sīrijas konferenci

Eiropas Savienība (ES) kopā arī Apvienoto Nāciju Organizāciju (ANO) otrdien, 30. jūnijā, rīko ceturto Sīrijas konferenci. Tas ir lielākais ikgadējais pasākums ar mērķi pievērst starptautisko uzmanību konfliktam šajā valstī.

Karš Sīrijā turpinās jau vairāk nekā deviņus gadus. Virtuālajās diskusijās piedalīsies 60 pasaules valstu politiķi, kā arī dažādu nevalstisko organizāciju un ANO pārstāvji.

Eiropas Komisijas runasvīrs Peters Stano norādīja, ka pasākuma organizatori vēlas atgādināt par Sīrijas konfliktu un paātrināt tā risināšanu.

“Konferences mērķis ir parādīt, ka mēs neesam aizmirsuši šo konfliktu, ka mēs neesam aizmirsuši Sīrijas iedzīvotāju ciešanas, tāpat kā neesam aizmirsuši Sīrijas kaimiņvalstu dāsnumu, uzņemot lielu bēgļu skaitu. Mēs gribam mobilizēt starptautisku atbalstu ANO vadītajam politiskajam procesam, lai atrisinātu Sīrijas konfliktu. Mēs arī vēlamies atgādināt, ka vajadzība pēc humānās palīdzības arvien ir milzīga. Briseles konference pievērsīsies visiem šī konflikta aspektiem, proti politiskajiem, humānajiem, finansiālajiem un reģionālās attīstības jautājumiem,” sacīja Stano.

KONTEKSTS:

Sīrijas konflikts sācies 2011. gadā, kad miermīlīgie protesti pret autoritāro prezidentu Bašaru al Asadu pārauga vardarbībā. Sākumā sacēlās daļa armijas un iedzīvotāji - sunnīti. Prezidents Asads ar viņu atbalstošajiem šiītiem deva prettriecienu sunnītiem, bombardējot viņu apdzīvotās vietas. Taču konfliktā iesaistījās vairākas puses ar dažādu atbalstu. Sīrijā izdevās mazināt “Islāma valsts” ietekmi, taču konflikts turpinās.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti