ES pārstāvis Barnjē: Sarunas par «Brexit» notiek dienu un nakti

Sarunas par Lielbritānijas izstāšanās nosacījumiem notiek dienu un nakti, tā nesen paziņoja galvenais sarunu vadītājs no Eiropas Savienības puses Mišels Barnjē.

Arī piektdien vakarā Eiropas Savienības valstu vēstnieki plāno sanākt Briselē, lai izvērtētu progresu.

Barnjē cer, ka Lielbritānijas un pārējo Eiropas Savienības valstu līderi jau trešdien varēs paziņot par to, ka viņiem ir izdevies pabeigt izstāšanās sarunas. Tas ļautu parakstīt šo svarīgo dokumentu novembra beigās.

Galvenās domstarpības joprojām skar kontroli uz robežas starp Īriju un Ziemeļīriju. Barnjē apgalvo, ka saskaņā ar Briseles piedāvāto risinājumu preču pārbaudes starp Ziemeļīriju un pārējo Lielbritāniju ir iespējams veikt ātri un gandrīz nemanāmi.

Mišels BarnjēArtjoms Konohovs
“Vienīgā redzamā sistemātiskā kontrole starp Ziemeļīriju un pārējo Lielbritāniju izpaudīsies kā svītrkodu skenēšana uz kravas automašīnām un konteineriem. Rūpniecības preču atbilstības pārbaudi var veikt tirgus uzraudzības iestādes. Un arī tām nav jānotiek uz robežas, bet gan uzņēmumu teritorijā Ziemeļīrijā. Tomēr dzīvnieku veselības un fitosanitārās pārbaudes noteikumi ir ļoti skaidri. Šādām pārbaudēm ir jānotiek uz robežas, jo tās skar pārtikas drošību un dzīvnieku veselības jautājumus,”  sacīja Barnjē.

KONTEKSTS:

2016.gada jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza 2017.gada martā, bet Lielbritānijas izstāšanās sarunas no ES sākās 2017.gada jūnijā. Lielbritānijas izstāšanās no ES plānota 2019.gada 29.martā. Pēc tam ir paredzēts gandrīz divus gadus garš pārejas posms.

Eiropas Komisija (EK) jūlija otrajā pusē aicināja dalībvalstis un uzņēmējus gatavoties gadījumam, ja Lielbritānijas izstāšanās no ES jeb "Brexit" notiks bez vienošanās starp Londonu un Briseli. Joprojām nav pārliecības, ka līdz "Brexit" datumam stāsies spēkā ratificētā vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti