Pusdiena

Pusdiena 19.06.2017

Pusdiena

Pusdiena 20.06.2017

Lielbritānija sāk oficiālas sarunas par izstāšanos no Eiropas Savienības

Sākas Lielbritānijas izstāšanās sarunas no ES

Pirmdien, 19.jūnijā, sākas Lielbritānijas izstāšanās sarunas no Eiropas Savienības (ES). Oficiālo Londonu tajās pārstāvēs “Brexit” lietu ministrs Deivids Deiviss, bet ES -  Eiropas Komisijas (EK) pārstāvis Mišels Barnjē

Sarunu sākums Beļģijas galvaspilsētā Briselē plānots pulksten 11 pēc vietējā jeb 12 pēc Latvijas laika. Pirmā tikšanās ilgs 90 minūtes, un tai sekos darba brokastis un kopējā preses konference.

EK pārstāvji ziņo, ka tiks arī izveidotas vairākas darba grupas, kuru pārstāvji vispirms risinās trīs galvenās problēmas -  ES pilsoņu turpmāko statusu Lielbritānijā un britu statusu bloka dalībvalstīs, Londonas finansiālo kompensāciju ES, kā arī Ziemeļīrijas un Īrijas robežjautājumu.

Tikmēr britu finanšu ministrs Filips Hamonds apstiprinājis, ka viņa valsts izstāsies no ES vienotā tirgus un muitas savienības. Savukārt politikas eksperti uzskata, ka Terēzas Mejas valdībai nāksies atkāpties no solījuma īstenot tā dēvēto smago jeb cieto “Brexit”. Viņas vadītajiem konservatīvajiem nav vairākuma britu parlamentā, bet citi politiskie spēki iestājas par ciešāku sadarbību ar bloku.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti