Erdogans apmeklēs Krieviju

Turcijas prezidents Radžips Tajips Erdogans pirmdien, 8. aprīlī, dosies uz Krieviju, kur viņam paredzēta dalība augsta līmeņa abu valstu sadarbības padomes sanāksmē.

Vizīte notiks laikā, kad Vašingtonas un Ankaras attiecības kļuvušas saspīlētākas saistībā ar Turcijas plāniem iegādāties Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu.  

Abu valstu sadarbības padomes sanāksme notiks Turcijas prezidenta Redžipa Tajipa Erdogana un Krievijas prezidenta Vladimira Putina vadībā. Paredzēts, ka vizītes laikā tiks parakstīti dažādi nolīgumi.

Tāpat puses plāno pārrunāt divpusējo sadarbību, kā arī apmainīties viedokļiem par reģionālajiem un starptautiskajiem jautājumiem, tostarp Sīriju.

Erdogans nesen no jauna apstiprināja, ka viņa valsts jūlijā iegādāsies Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu S-400. Šī iemesla dēļ ASV pirmdien paziņoja, ka aptur visas piegādes un sadarbību ar Turciju iznīcinātāju F-35 programmā.

Daudzas ASV amatpersonas paudušas bažas par Turcijas attālināšanos no NATO un Ankaras un Maskavas attiecību uzlabošanos.

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti