1:1

1:1 Gundars Rēders: Jānis Reirs

1:1

1:1 Gundars Rēders : Kārlis Šadurskis

1:1 Gundars Rēders : Vaira Vīķe - Freiberga

Eksprezidente: Eiropai vairāk jāsadarbojas aizsardzībā, bet ne veidot atsevišķu armiju

Eiropai vajadzētu vairāk sadarboties aizsardzības jomā, bet tas nenozīmē, ka būtu jārada atsevišķa Eiropas armija, intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” sacīja bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Eksprezidente norādīja, ka Eiropai vairāk līdzekļu jāvelta aizsardzībai un valstīm arī vairāk jāsadarbojas un jāveido kopīgi pasūtījumi.

Tāpat līdz šim dažādās Eiropas valstīs sacentās ar ieroču ražošanu, bet vajadzētu sadarboties.

Vīķe-Freiberga arī par pamatotiem atzina ASV prezidenta Donalda Trampa priekšvēlēšanu kampaņā paustos pārmetumus citām NATO dalībvalstīm, ka tās nav ieguldījušas pietiekamus līdzekļus aizsardzībā.

Ziņots, ka Eiropas drošība kļuvusi īpaši aktuāla pēc Donalda Trampa ievēlēšanas ASV prezidenta amatā, ņemot vērā viņa izteikumus par NATO. Tomēr Eiropas Savienības (ES) ministru sanāksmē, kas notika 2016.gada 14.novembrī, jautājumu par Eiropas armijas izveidi vairs neapsprieda, bet gan runāja par ciešāku ES valstu sadarbību gan starptautisko misiju plānošanā, gan robežu apsardzībā, kā arī militārās industrijas jomā.

Tāpat Eiropas Komisija rosinājusi dalībvalstīm veidot kopīgu aizsardzības fondu, kas investētu jaunos militāros projektos un pētniecībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti