Eksperts: EK jaunās prioritātes – atzīšanās vienotās migrācijas politikas trūkumā

Nesen notikušās Eiropas Parlamenta vēlēšanas parādīja, ka politiskās dienaskārtības augšgalā daudzās Eiropas valstīs joprojām ir migrācijas jautājums. Arī jaunajā Eiropas Komisijas stratēģijā turpmākajiem pieciem gadiem vislielākā uzmanība vērsta tieši uz robežkontroles efektivitātes pastiprināšanu un kopējās Eiropas telpas fizisku nodrošināšanu. Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks Kārlis Bukovskis intervijā Latvijas Radio sacīja, ka tas zināmā mērā jāatzīst – līdz šim bija vienotās migrācijas  politikas iztrūkums.

Jaunā prioritāte liecina, ka notiek nevis migrācijas politikas trūkumu atzīšana, bet gan runa ir par iztrūkumu kā tādu, norādīja Bukovskis.

Intervija ar Latvijas ārpolitikas institūta direktora vietnieku Kārli Bukovski.Uģis Lībietis

  Viņš sacīja, ka notikusi domāšanas attīstība par Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu, vēl pirms 6 – 7 gadiem ES nebija savas izpratnes par kopējo ārējo robežu, bet migrācijas krīze bija atspēriena punkts lielākai sadarbībai  šajos jautājumos.

  Ir valstis, kuras ir tālāk no ārējās robežas, ir valstis, kuras tuvāk, tāpēc kopsaucēju atrast ir grūti, bet jautājums ir aktuāls un sasāpējis.

  Turklāt migrācija jau kļūst par iekšpolitikas jautājumu, ko katrs gatavs komentēt, emocijas saasinās un politiķi nekautrējas uz tā veidot savas karjeru, piebilda Bukovskis.

  Savukārt ES ārpolitika ir kļuvusi monolītāka, lēmumi biežāk tiek pieņemti uz konsensa principa, īpaši jautājumos, kas mazāk aktuāli visām valstīm un kuros vienošanos panākt vienkāršāk.

  Taču nekad nevarēs teikt, ka viss ir perfekti un visi lēmumi tiek pieņemti vienbalsīgi, tā nekad nebūs, bet tā ir daļa no demokrātijas un procesa, un tā ir daļa no Eiropas Savienības.  

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti