Rīta Panorāma

Austrumos gatavojas Jaunā gada svinībām

Rīta Panorāma

Kādu Francijas ciemu pārņem meža cūkas

Spēcīga vētra “Maliks” posta Eiropu

Eiropu skārušas spēcīgas vētras un sniegputeņi

Spēcīga vētra, kurai dots vārds “Maliks”, nodarījusi lielus postījumus Dānijā un citās Eiropas valstīs.

Mediji publiskojuši dramatiskus videomateriālus, kuros redzams, kā ūdens straumes appludina piestātnes un ielas, bet stiprais vējš lauž kokus un posta ēkas.

Vētra svētdien virzījās pāri Ziemeļvalstīm un Centrāleiropai un atnesa stipras vēja brāzmas, lietu un snigšanu. Daudzviet sākās plaši plūdi, tika appludinātas mājas un automašīnas, pārtraukta satiksme. 

Dabas stihija prasīja vismaz četru cilvēku dzīvības.

Bet tūkstošiem mājsaimniecību tika pārtraukta elektroenerģijas padeve.

Igaunijā, tāpat kā Latvijā, liela daļa ceļu vēl līdz pirmdienas rītam bija neizbraucami lielā sniega daudzuma dēļ. Iepriekšējā diennaktī glābējiem nācās doties palīgā vairāk nekā simt cilvēkiem, kas lielākoties bija saistīts ar sniegā iestigušām automašīnām.

Sniegputeņa dēļ vairākas lidmašīnas nenosēdās Tallinas lidostā un tika novirzītas uz citu galamērķi. Vētra uz laiku bez elektrības bija atstājusi vairāk nekā 10 000 mājsaimniecību.

Dānijā spēcīgā vēja un stiprā lietus dēļ uz laiku tika slēgti vairāki tilti, tai skaitā trase, kas savieno galvaspilsētu Kopenhāgenu un Zviedrijas pilsētu Malmi. Policija un glābēji saņēma daudzus izsaukumu uz vietām, kur satiksmes negadījumus un cita veida postījumus radīja krītoši koki, lidojoši priekšmeti un ēku atlūzas.

Polijā stiprajā vējā lūzuši koki, viens no tiem uzgāzies automašīnai, kurā no trieciena gājis bojā cilvēks. Arī Čehijā lūzušie koki nobloķējuši ceļus un uzkrituši automašīnām. Spēcīgā vētra vietām sasniegusi viesuļvētras ātrumu, un tāpēc ietekmēta arī dzelzceļa satiksme. Līdzīgi ir arī Ungārijā, kur stiprais vējš norāvis mājām jumtus.

Pirmdien spēcīgas brāzmas plosās Beļģijā, Lielbritānijā, Nīderlandē un citviet Eiropā.

KONTEKSTS:

Janvāra nogalē spēcīgas sniega vētras piemeklējušas Skandināviju, kā Rietumeiropu un arī Amerikas Savienotās Valstis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti