Eiropas Savienībā bažas par augošo viltoto Sīrijas pasu skaitu

Vācija un Austrija kopīgi strādā pie jaunā Eiropas Savienības (ES) migrācijas likuma. Tā, atsaucoties uz avotiem diplomātu aprindās, vēsta ziņu aģentūra "Reuters". Tam vajadzēs līdzsvarot pašreiz pastāvošās atšķirības bēgļu uzņemšanas nosacījumos starp visām ES valstīm. Tikmēr drošības iestādes ziņo, ka ir pieaudzis viltoto Sīrijas pasu skaits un arvien grūtāk kļūst atšķirt viltotos dokumentus no īstiem.

Vācijas un Austrijas augstākā līmeņa amatpersonas pašreiz strādā pie jauniem ES migrācijas noteikumiem. Šis darbs notiek pēc abu valstu kancleru uzdevuma, vēsta avoti diplomātiskajās aprindās.

Pašreiz ES jau pastāv kopējā migrācijas politika. Tomēr pabalstu apmērus un daudzus citus nosacījumus, uz kādiem bēgļi tiek uzņemti, nosaka katra dalībvalsts atsevišķi. Tādēļ tie būtiski atšķiras un kļūst par pievilkšanās faktoru.

Līdz ar to vairums imigrantu vēlas nokļūt tādās valstīs kā Vācija, Zviedrija, Beļģija un Nīderlande. Savukārt, piemēram, Dānijā kopš pabalstu apmēra samazināšanās esot krities jauno patvēruma lūgumu skaits.

Viena no jaunā likuma idejām paredz, ka bēgļu pabalsti varētu tikt izmaksāti no ES budžeta. Tas ļautu līdzsvarot apstākļus visās dalībvalstīs.

Tāpat būtiski ir, lai darbu beidzot pilnvērtīgi uzsāktu bēgļu uzņemšanas centri Grieķijā un Itālijā.

Pretēji abu valstu vairākkārtējiem solījumiem, pašreiz pilnībā darbojas vien trīs no iecerētajiem 11 centriem. Šajos centros visi iebraucēji būtu jāreģistrē, noņemot pirkstu nospiedumus, kā arī jānošķir bēgļi no ekonomiskajiem migrantiem.

Pēc šādas atlases bēgļi tiktu izvietoti dažādās Eiropas valstīs, kur tiktu līdz galam izskatīts viņu patvēruma lūgums.

Atpazīt bēgļus kļūst arvien sarežģītāk. Eiropas robežapsardzes aģentūras "Frontex" vadītājs Fabiss Ležeri atzīst, ka pārbaudīt iebraucēju dokumentu īstumu ir visnotaļ sarežģīti, jo Sīrijā jau gandrīz piecus gadus notiek karš.

Atsevišķos valsts reģionos nemiernieki ir sagrābuši savā kontrolē iestādes, kas izsniedza dokumentus. Tajos atradās gan tukšās pasu sagataves, gan arī ierīces, ar kurām tajās var aizpildīt informāciju un pielīmēt fotogrāfiju.

Tādēļ atpazīt šādus viltojumus ir ļoti sarežģīti. Starp Eiropas valstu drošības un robežapsardzes dienestiem esot izplatīta informācija ar tūkstošiem Sīrijas un Irākas pasu numuriem.

Dokumenti, visticamāk, varētu būt viltoti, vēsta Vācijas laikraksts “Welt am Sonntag”.

Avīze arī norāda, ka melnajā tirgū islāma nemiernieki tirgo viltotās Sīrijas pases par aptuveni 1000 līdz 1500 ASV dolāru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt