Eiropas Parlamenta ēkā – Baltijas ceļa aleja

Šodien Eiropas Parlamentā Briselē atklās Baltijas ceļa memoriālo plāksni, ko veidojis mākslinieks Aigars Bikše. Plāksne turpmāk atradīsies vienā no Eiropas Parlamenta ēkas centrālajiem koridoriem, kuru turpmāk oficiāli dēvēs par Baltijas ceļa aleju.

Plāksnes atklāšanā piedalīsies Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs, Latvijas premjerministrs Valdis Dombrovskis, Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Sīms Kallas, kā arī Baltijas valstu neatkarības kustību dalībnieki, diplomāti un Beļģijā dzīvojošie baltieši.

Plāksni mākslinieks Aigars Bikše veidojis no patinēta misiņa, tajā redzami sudrabotā misiņā veidoti cilvēki, kas raugās debesīs, kur Baltijas ceļš veidots kā zeltīts zvaigznājs.

„Mēģinājām tās pilsētas salikt kopā, un pēkšņi ieraudzījām, ka tas ir zvaigznājs! Tad likās, ka tā ir ārkārtīgi skaista alegorija – ka Baltijas ceļš ir zvaigznēs ierakstīts,” ieceres rašanos atceras Aigars Bikše.

Baltijas ceļa alejas mērķis ir godināt Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotājus, kuri 1989. gadā 23.augustā izveidoja vairāk nekā 600 kilometrus garu cilvēku ķēdi starp trim valstīm, lai apliecinātu savu apņēmību atgūt neatkarību.

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete ar šo priekšlikumu nāca klajā 2011. gada rudenī notikušajā konferencē par godu Baltijas valstu neatkarības atgūšanas divdesmitajai gadskārtai. Sandras Kalnietes priekšlikumu atbalstīja visi Baltijas valstu deputāti no četrām lielākajām Eiropas Parlamenta frakcijām.

Eiropas Parlamentā Briselē šonedēļ būs apskatāma arī izstāde "Baltijas ceļš, kas iekustināja pasauli", kas sniegs iespēju apskatīt fotogrāfijas un citas liecības par 1989.gada 23.augusta notikumu, kad aptuveni divi miljoni baltiešu sadevās rokās Baltijas ceļā no Tallinas caur Rīgu uz Viļņu, informēja eiroparlamentārieša Kārļa Šadurska padomniece Māra Lesiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti