Rīta Panorāma

Krievijā plaši protesti pret Navaļnijam piespriesto cietumsodu

Rīta Panorāma

Saruna ar RSU Eiropas studiju fakultātes dekānu, profesoru, LĀI direktoru Andri Sprūdu

Eiropadome rekomendē stingrāk kontrolēt ieceļošanu ES

Eiropadome rekomendē stingrāk kontrolēt ieceļošanu ES

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Eiropadome izstrādājusi jaunus, stingrākus noteikumus trešo valstu pilsoņu ieceļošanai Šengenas zona dalībvalstīs, lai mazinātu saslimstību ar Covid-19. Tomēr tiem ir rekomendējošs raksturs un galīgais lēmums jāpieņem katras valsts valdībai.

Eiropadomes pārstāvji informēja, ka dokuments atļauj brīvu iebraukšanu no trešajām valstīm, ja tiek ievēroti noteikti kritēriji. Šajā valstīs pēdējo 14 dienu laikā jaunu Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nedrīkst pārsniegt 25, vīrusa izplatībai jāsamazinās un jāveic plaša iedzīvotāju testēšana.

Vadoties no šiem kritērijiem, Eiropadome veido drošo valstu sarakstu, un patlaban tajā ir septiņas zemes – Austrālija, Jaunzēlande, Ruanda, Singapūra, Dienvidkoreja, Taizeme un Ķīna.

Vienlaikus arī turpmāk atļauta tā dēvētā nepieciešamā ieceļošana. Piemēram, Šengenas zonā varēs ierasties bloka dalībvalstu iedzīvotāji, kā arī transporta darbinieki vai diplomāti no citām valstīm. Tomēr šīm personām būs nepieciešams dokuments par 72 stundu laikā veiktu negatīvu Covid-19 testu. Valstis pēc saviem ieskatiem var ieviest arī papildu ierobežojumus – karantīnu, pašizolāciju vai pārbaudes. 

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) 2019. gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr 2020. gada septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti