Dienas ziņas

Mazo skolu liktenis Latvijā neskaidrs

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Manifestācijas pret patriarhālu sabiedrības modeli Eiropā

Eiropā sievietes iziet gājienos pret patriarhālo sabiedrības modeli

Vairākās Eiropas pilsētās trešdien notiek demonstrācijas saistībā ar Starptautisko sieviešu dienu, kas tiek svinēta ar ANO svētību. Demonstrāciju lozungi katrā vietā gan mazliet atšķiras. Viena demonstrācija plānota arī Briselē.

Beļģu arodbiedrības vēršas pret dzimumu nevienlīdzību. Pirms demonstrācijas gan bija bažas par terora akta draudiem metro sistēmā – Beļģijas policija saņēmusi e-pasta ziņojumu, kurā ar to draudēts. Pagaidām gan nekas aizdomīgs nav atrasts, cilvēki aicināti būt modriem, bet bez panikas. 

Citviet demonstrācijas notika jau rīta pusē, piemēram Francijas pilsētā Nicā. Šī demonstrācija sasaucās ar vakardienas protestiem pret pensiju reformu, jo sievietes, kurām atalgojums vidēji ir zemāks nekā vīriešiem, šīs izmaiņas skars smagāk.

Gājiena organizatori aicināja atzīt visas sieviešu tiesības – izbeigt nevienlīdzību darbā un dzīvē, nodrošināt vairāk brīvību, nediskriminēt invalīdes un ārzemnieces.

Savukārt Itālijas pilsētā Milānā ielās izgāja skolēni un studenti, lai atzīmētu Starptautisko sieviešu dienu. To rīkoja kustība, kas radusies Argentīnā un saucas "Not One Less" (Ne par vienu mazāk), un tā ir reakcija uz sieviešu slepkavību skaitu un vardarbību dzimuma dēļ.

Demonstranti, kuru vidū bija gan sievietes, gan vīrieši, aicināja "iznīcināt vardarbības kultūru ar izglītības palīdzību".

Viņi aicina izveidot jaunu izglītības modeli, kas ir iekļaujošs un tālu no jebkāda veida paternālisma (tas nozīmē, lēmumu pieņemšanu sev padoto – darbā, ģimenē – cilvēku vietā, lai viņi nevarētu paši pieņemt lēmumus). Tai skaitā demonstranti vērsās arī pret patriarhālo sabiedrības modeli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti