Eiropā aktivizējusies gatavošanās «mežonīgajam Brexit» scenārijam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Terēzas Mejas piedāvātās "Brexit" vienošanās sakāve Lielbritānijas parlamentā otrdienas, 15.janvāra, vakarā ir Eiropas Savienībā ievērojami aktivizējusi gatavošanos tā dēvētajam "mežonīgajam "Brexit"". Francija paziņojusi, ka izveidojusi īpašu 50 miljonus eiro lielu fondu neparedzētiem izdevumiem, lai investētu ostās, lidostās un pasākumos, kas aizsargātu franču zvejnieku intereses "mežonīgā "Brexit""gadījumā.

Francija jau kopš pavasara strādā pie šāda plāna, un šodien Francija premjers paziņoja, ka tiek uzsākta plāna īstenošana. Tas nozīmē, ka Francijas parlaments tūlīt pieņems ārkārtas likumu, lai ļautu valdībai rīkoties un nodrošināt, ka Francijas pilsoņu un uzņēmumu interešu aizsardzībā nenotiek kāds pārrāvums. 50 miljoni eiro tiks ieguldīti, lai ostas un lidostas būtu gatavas "mežonīgajam "Brexit"". Un arī plānots papildus darbā pieņemt vēl 600 darbinieku.

"Nākamajās nedēļās tiks papildus pieņemti darbā seši simti darbinieku. Tā ir plānots, un tā ir daļa no Finanšu likuma, ko pieņēmām pagājušā gada beigās. Bet tagad mēs to iedarbinām. Tas ietver muitas darbinieku, veterināro kontrolieru, dažādu valsts aģentūru darbinieku pieņemšanu darbā, lai mēs būtu gatavi izaicinājumiem un vajadzīgajām pārbaudēm," teica Francijas premjerministrs Eduārs Filips.

Arī Vācijas valdība ceturtdien, 17. janvārī, ar parlamentu apspriež likumprojektus, kas jāpieņem, gatavojoties britu aiziešanai bez līguma.

Eiropas Komisija ir piedāvājusi visām dalībvalstīm palīdzību, lai ātri sagatavotos "mežonīgajam "Brexit"". Trešdien visiem izsūtīta vēstule, ka pieejama "sagatavošanās" ekspertu delegācija, kas var atbraukt uz Berlīni, Rīgu vai Tallinu un palīdzēt ar vēl neskaidrajiem jautājumiem ne tikai ierēdņiem, bet arī sociālajiem partneriem un biznesa organizācijām. Un šie eksperti gatavi braukt, jau sākot no nākamās nedēļas. 

Eiropas politiķu reakcija uz "Brexit" vienošanās sakāvi Vestminsterā ir bijusi diezgan vienota. Nostāja nemainās – vienošanās teksts ir pabeigts, un to vairs nemainīs. Ja briti vēlas izmaiņas, tad viņiem pašiem jāatkāpjas no savām sarkanajām līnijām, piemēram, jāatļauj brīva darba spēka kustība, jāakceptē Eiropas Tiesas lēmumi. Tad Eiropa varētu meklēt risinājumus.

Līdz "Brexit" brīdim 29. martā ir 71 diena. Lai šo termiņu pagarinātu līdz vasaras beigām, Londonai ir Brisele jāpārliecina, ka tam tiešām ir ļoti būtisks iemesls. Vēl jo vairāk tāpēc, ka šī pagarinājuma laikā iekrīt Eiroparlamenta vēlēšanas, kas radītu juridiskus sarežģījumus.

KONTEKSTS:

Lielbritānijas premjerministre Meja otrdien, 15. janvārī, ar lielu balsu vairākumu zaudēja izšķirošajā balsojumā par "Brexit" vienošanos. To parlamentā atbalstīja 202 deputāti, bet noraidīja - 432. Lielbritānijas premjerei līdz nākamās nedēļas pirmdienai, 21. janvārim, jāpiedāvā jauns turpmākās rīcības plāns saistībā ar "Brexit" vienošanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti