ECT attaisno uzņēmuma rīcību, iejaucoties darbinieka privātajā saziņā internetā

Pret Rumāniju vērstā lietā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) attaisnoja kāda uzņēmuma rīcību, kurš uzraudzījis darbinieka privāto saraksti darba laikā, kā rezultātā atklājis pārkāpumus un atlaidis viņu, liecina ECT publicētā informācija par spriedumu.

Pēc darba devēja lūguma darbinieks, kurš uzņēmumā strādāja no 2004. līdz 2007.gadam, izveidoja savu kontu ziņojumu apmaiņas sistēmā “Yahoo Messenger”, lai varētu atbildēt uz klientu jautājumiem. Monitorējot darbinieka saziņu šajā sistēmā, uzņēmums atklāja, ka viņš to izmantojis saviem personīgajiem nolūkiem, tostarp sarakstījies ar savu brāli un līgavu par tādām tēmām kā veselība un seksuālā dzīve.

Darba līgums gan liedza darbiniekam izmantot uzņēmuma resursus personīgajiem nolūkiem.

Atlaistais darbinieks tiesā apstrīdēja darba devēja lēmumu par viņa atbrīvošanu no darba, norādot, ka uzņēmums, piekļūstot viņa sarakstei, pārkāpis tiesības uz korespondenci. Tās aizsardzība paredzēta Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 8.pantā.

Savukārt ECT neuzskatīja par nepamatotu darba devēja vēlmi pārliecināties, ka darbinieks veic savus profesionālos uzdevumus darba laikā. Turklāt uzņēmums piekļuvis darbinieka sistēmas kontam pārliecībā, ka tas izmantots komunikācijai ar klientiem. ECT ieskatā, Rumānijas nacionālā tiesa atrada samērīgu balansu starp pieteicēja tiesībām uz privāto dzīvi un korespondenci un darba devēja interesēm.

Līdz ar to šajā lietā ECT nesaskatīja Eiropas Cilvēktiesību konvencijas pārkāpumu.

Lēmuma kritiķi gan norāda, ka atlaišanas draudi par simtprocentīgu liegumu izmantot internetu privātām vajadzībām darba laikā ir nesamērīgi, jo darbiniekiem ir tiesības uz privāto dzīvi arī darba laikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti