Džihādistu terors aktivizējas musulmaņu svētajā mēnesī ramadānā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pēdējā laikā notikušie grupējuma “Daīš” jeb “Islāma valsts” un ar to saistītu  teroristu asiņainie uzbrukumi dažādās valstīs sakrīt ar musulmaņu svēto mēnesi ramadānu. Eksperti norāda, ka radikālie ekstrēmisti atjauno viduslaiku paražas, ko piekopis pats pravietis Muhameds.

Šonedēļ “Islāma valsts” atbalstītāji uzbrukuši pat vienai no lielākajām svētvietām Pravieša mošejai Medīnas  pilsētā Saūda Arābijā. Pirms tam tie sarīkoja vēl divus teroraktus šajā valstī. Medīnā gāja bojā četri mošejas apsardzes darbinieki.

Aizvadītās nedēļas nogalē  džihādisti sprādzienā Irākas galvaspilsētā Bagdādē nogalināja vairāk nekā 200 cilvēkus. Asiņaini uzbrukumi notika arī Bangladešas galvaspilsētā Dakā un iepriekš arī ASV, Orlando.

Eksperti norāda, ka mērenajiem musulmaņiem svētais mēnesis ramadāns ir pārdomu un šķīstīšanās laiks. Savukārt ekstrēmisti to uzskata par cīņas  periodu, jo arī pravietis Muhameds 7. gadsimtā tieši ramadāna laikā ir kāvis naidniekus, tostarp iekarojis vissvētāko pilsētu Meku.

Šogad ramadāns ir no 6. jūnija līdz 5. jūlijam.  Ramadāns jeb svētais mēnesis ir islāma tradīcija, ko ievēro musulmaņi viscaur pasaulē. Tā laikā gavē, lūdzas un ziedo labdarībai, lai izrādītu paklausību Dievam un trenētu garīgumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti