Daudzviet iestājas pret Minskas represijām; protests notiks arī Rīgā

Baltkrievijā pirms augustā gaidāmajām prezidenta vēlēšanām turpinās dažādas represijas pret opozīcijas pārstāvjiem, protestu dalībniekiem un žurnālistiem. Lai solidarizētos ar represētajiem, notikušas protesta akcijas pie Baltkrievijas vēstniecībām vairākās valstīs.

Aizvadīto dienu laikā cilvēki protesta akcijā pulcējās Telavivā, Parīzē, Londonā, Varšavā, Viļņā, Vīnē un vairākās citās pilsētās.

Baltkrievijas varasiestādes nosodījusi arī starptautiskā cilvēktiesību aizstāvju organizācija "Amnesty International", norādot, ka valstī tiek veiktas nepamatotas represijas pret tiem, kuri kritizē pašreizējo prezidentu Aleksandru Lukašenko.

Arī Rīgā pirmdien plkst.18.30 plānota protesta akcija pie Baltkrievijas vēstniecības. Dalībnieki pieprasīs atbrīvot politiski ieslodzītos, tai skaitā potenciālos prezidenta amata kandidātus, kā arī augustā nodrošināt brīvas un taisnīgas vēlēšanas. Protestētāji arī pieprasa, lai Latvijas varasiestādes publiski nosodītu Baltkrievijas vadību par veiktajām represijām.

Akcijā piedalīsies Latvijā dzīvojošie baltkrievu kopienas pārstāvji, kā arī viņus atbalstoši Latvijas demokrātijas un cilvēktiesību aktīvisti.

Protesta akcijas organizators Mārtiņš VaivarsUģis Lībietis

  "Šovakar plkst.18.30 mēs aicinām visus tikties pie Baltkrievijas vēstniecības Jēzusbaznīcas ielā 12. Mēs grasāmies kopīgi izteikt atbalstu Baltkrievijas aktīvistiem, kuri pēdējā laikā ir pieredzējuši vēl nepieredzētas represijas. Vadošie prezidenta amata kandidāti ir apcietināti, miermīlīgu protestu dalībnieki arī ir apcietināti, un preses brīvība ir ierobežota.

  Mēs vēlamies izrādīt savu atbalstu un arī aicināt citus Latvijas politiķus un plašsaziņas līdzekļus pievērst lielāku uzmanību šiem ļoti, ļoti svarīgajiem notikumiem.

  Ļoti daudzas valstis Eiropā šobrīd izrāda atbalstu un notiek dažādas atbalsta akcijas Lielbritānijā, Vācijā, Polijā un Lietuvā. Bet Latvijā, kur Baltkrievija ir viens no mūsu lielākajiem kaimiņiem, mēs neesam izteikuši nekādu publisku atbalstu. Mēs Latvijā arī gribētu, lai līdzīgā situācijā, kad mums nav iespējas balsot godīgās, taisnīgās vēlēšanās, lai mums kāds izrāda atbalstu. Tāpēc būtu tikai pieņemami, ka mēs izrādām atbalstu baltkrieviem tik svarīgā brīdī," stāstīja viens no protesta akcijas organizatoriem Mārtiņš Vaivars.

  KONTEKSTS:

  Prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā gaidāmas 9. augustā. Tiek paredzēts, ka Aleksandrs Lukašenko, kurš pie varas bijis ceturtdaļgadsimtu, saglabās pašreizējo amatu. Sabiedrībā jau iepriekš saasinājās neapmierinātība ar pastāvošo režīmu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti