Dienas notikumu apskats

Veselības ministrija rosina atteikties no normālā pagarinātā darba laika mediķiem

Dienas notikumu apskats

Havaju salu štats grasās apstrīdēt Trampa atjaunoto ieceļošanas aizliegumu

«Daīš» teroristi pārģērbjas par ārstiem un nogalina 38 cilvēkus Kabulas kara hospitālī

«Daīš» teroristi pārģērbjas par ārstiem un nogalina 38 cilvēkus Kabulas kara hospitālī

Vairāk nekā 30 cilvēki nogalināti pēc "Daīš" jeb "Islāma valsts" teroristu uzbrukuma lielākajā militārajā slimnīcā Kabulā, BBC vēsta Afganistānas ziņu avoti. Uzbrucēji bija pārģērbušies par ārstiem.

Uzbrukums militārajam hospitālim Kabulā sākas trešdien no rīta. Četri bruņoti kaujinieki, tērpušies baltos ārsta halātos, iekļuva slimnīcā pēc tam, kad viens no viņiem detonēja bumbu pie hospitāļa vārtiem. Vēlāk bija dzirdamas vēl divas eksplozijas – viena no tām bija automašīnā ievietota bumba slimnīcas stāvvietā, paziņoja Afganistānas Aizsardzības ministrija.

Bruņojušies ar ieročiem un granātām, kaujinieki hospitālī šāva uz ārstiem, darbiniekiem un pacientiem. Afganistānas valdības specvienības karavīrus ar helikopteri nogādāja uz slimnīcas jumta, lai sāktu operāciju, kas ilga aptuveni sešas stundas. Aizsardzības ministrija paziņoja, ka operācija noslēdzās pēc tam, kad tika nogalināti visi četri uzbrucēji.

Uzbrucēji nogalināja vismaz 38 cilvēkus, bet vēl vairāk nekā 70  ievainoti, vēlāk paziņojumā norādīja slimnīca.

„Vairums upuru ir pacienti, ārsti un medmāsas,” aģentūrai AFP norādīja Afganistānas Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis Davlats Vaziri.

Viens no ārstiem, kas izglābās, Abulds Kadirs vēlāk medijiem izklāstīja piedzīvoto: „Es biju ģērbtuvē, kad dzirdēju šāvienus. Es redzēju vienu uzbrucējiem. Viņš bija bruņojies ar kalašņikovu un saģērbies kā ārsts. Viņš trešajā stāvā šāva uz pacientiem un ārstiem. Viņi sašāva manu draugu, bet man izdevās izbēgt. Man nācās tikt pāri dzeloņdrāšu žogam, lai aizbēgtu.”

„Daīš” jeb tā saucamā "Islāma valsts" ir uzņēmusies atbildību par uzbrukumu. Savukārt „Taliban” grupējums noliedzis jebkādu iesaistīšanos.

Grupējums „Islāma valsts” par savas darbības izvēršanu Afganistānā un Pakistānā paziņoja 2015. gadā un kopš tā laika centies vairot savu ietekmi, sarīkojot vairākus uzbrukumus. Pērn vasarā terorista pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā Kabulā tika nogalināti aptuveni 80 cilvēki, vēl vairāki desmiti gājuši bojā citos uzbrukumos, tostarp mošejai Kabulā novembrī.

Afganistānas prezidents Ašrafs Gani izteicis līdzjūtību bojāgājušu tuviniekiem un uzsvēris, ka uzbrukums ārstniecības iestādei uzskatāms par necilvēcīgu noziegumu, kas vērsts pret visām Afganistānas etniskajām un reliģiskajām kopienām.

„Visās reliģijās slimnīca tiek uzskatīta par imūnu vietu, un uzbrukums slimnīcai nozīmē uzbrukumu visai Afganistānai,” sacīja prezidents.

400 gultasvietu Sardara Mohameda Dauda Hana militārais hospitālis, kurā tiek sniegta medicīniskā palīdzība Afganistānas armijas karavīriem un viņu ģimenes locekļiem, ir viena no labākajām veselības aprūpes iestādēm valstī.

Šis ir jau otrais gadījums, kad kaujinieki centušies uzbrukt Kabulas kara hospitālim. 2011.gadā sarīkotā bumbas sprādzienā dzīvību zaudēja seši karavīri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti