Ciprs: Nevienošanās ar Grieķiju būs eirozonas beigas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 3 mēnešiem.

Ja nebūs vienošanās starp Eiropas Savienību (ES) un Grieķiju par šīs valsts parādu atmaksas grafiku, tad tās būs eirozonas beigas, intervijā Itālijas laikrakstam „Corriere della Sera” pavēstījis Grieķijas premjers Aleksis Ciprs.

Neveiksme Grieķijas finanšu glābšanā un tās bankrots nozīmēs eirozonas beigu sākumu, laikrakstam Cipra teikto citē aģentūra AFP.

„Ja sarunas būs neveiksmīgas, cena, ko maksās Eiropas nodokļu maksātāji, būs milzīga,” pauda Ciprs.

„Reuters” norāda, ka Ciprs intervijā laikrakstam izteicies, ka starptautiskajiem kreditoriem ir jāatsakās no savām prasībām, tostarp pensiju apcirpšanas Grieķijā. Vienlaikus viņš paudis, ka abas puses var atrast kompromisu. „Es domāju, ka mēs esam ļoti tuvu tam, lai panāktu vienošanos,” viņš teicis laikrakstam. „Ir nepieciešama tikai pozitīva attieksme pret alternatīviem priekšlikumiem pensiju apcirpšanai un citiem recesiju veicinošiem pasākumiem,” teica Ciprs.

Šie komentāri ir nākuši laikā, kad starptautiskie aizdevēji un Vācijas kanclere Angela Merkele uzsvēruši, ka Grieķijai reformām atvēlētais laiks tuvojas beigām.

Paredzams, ka Ciprs trešdien atkal tiksies ar Merkeli un Francijas prezidentu Fransuā Olandu. Intervijā laikrakstam viņš piebildis, ka „mēs nevaram turpināt programmu, kas acīmredzami būs neveiksmīga.”

Jau vēstīts, ka aizvadītajā nedēļā Grieķijas līderis centās pārliecināt Briseli tomēr izšķirties par 7,2 miljardu eiro lielo aizdevumu, kas būtu pēdējais un ļoti svarīgais. Grieķijas valdībai zeme deg zem kājām, tā kā Starptautiskasi Valūtas fonds ir kategoriski atteicies mīkstināt prasības un pārcelt parāda maksāšanas termiņus un kopumā no Grieķijas līdz jūnija vidum sagaida pusotru miljardu eiro eiro, kas ir pirmā aizdevuma atmaksa.

Kopš nākšanas pie varas janvārī jaunā radikāli kreisā Grieķijas valdība nemitīgi centusies atlikt valsts parādu maksājumus un mainīt nosacījumus papildu finanšu palīdzības saņemšanai, pat raisot aizdomas par valsts iespējamu izstāšanos no eirozonas. Taču starptautiskie aizdevēji pauda gatavību panākt pretī Atēnām tikai apmaiņā pret jaunām reformām, kas ir ārkārtīgi nepopulāras Grieķijas sabiedrībā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti