Cilvēku atkarība no digitālajām ierīcēm pieaug

Cilvēki ir tik atkarīgi no digitālajām ierīcēm, kā vēl nekad, – tā liecina britu telekomunikācijas kompānijas “Ofcom” nupat publicētais pētījums.

Divas trešdaļas pieaugušo apgalvo, ka internets ir neatņemama viņu dzīves sastāvdaļa. Psihologi atgādina, ka tam ir arī negatīvi aspekti.  

Vai tā ir ziņu patērēšana, tērzēšana ar draugiem vai maršruta plānošana – cilvēki nekad iepriekš nav tik ļoti paļāvušies uz savām mobilajām ierīcēm. 78% britu tagad pieder viedtālrunis. Senos laikus, kad tādu nemaz vēl nebija, atminas tikai vecākā paaudze.

Britu telekomunikācijas kompānijas veiktais pētījums liecina, ka dienā briti savā telefonā raugās vidēji ik pa 12 minūtēm. Un trešdaļa cilvēku bez interneta jūtas pazuduši. Tai pašā laikā puse no aptaujātajiem atzīst, ka mobilās ierīces traucē sazināties aci pret aci.

“Citreiz ir situācijas, ka cilvēki, kas atrodas vienā telpā, sazinās tviterī tā vietā, lai fiziski sarunātos,” stāstīja psihologs Endrjū Kols.

Tehnoloģiju gigants “Apple” nupat kļuvis par pirmo amerikāņu kompāniju, kas sasniegusi viena triljona dolāru vērtību. Tas liecina, ka šī tendence turpinās jau iemīto ceļu un arvien vairāk cilvēku paļausies uz saviem mobilajiem “draugiem”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti