Bulgārijā sociālisti prasīšot ārkārtas parlamenta vēlēšanas, ja uzvarēs EP vēlēšanās

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas 26. maijā notiek arī Bulgārijā. Lai noskaidrotu, cik aktīvi cilvēki piedalās vēlēšanās šajā valstī un kādus rezultātus prognozē tur, Latvijas Radio iztaujāja Ilzi Georgijevu, kura atrodas Bulgārijā.

Tāpat kā Latvijā, Bulgārijā vēlēšanu aktivitāte varētu nedaudz pieaugt. 

"Arī Bulgārijā prognozējama mazliet augstāka vēlētāju aktivitāte, salīdzinot ar 36% iepriekšējās vēlēšanās, kas bija pirms 5 gadiem. [..] Ja prognozes turpinās, tad runa varētu būt par kādiem 38-39% no balsstiesīgajiem pilsoņiem. Tas nozīmē, ka piedalītos apmēram 2,3 miljonu vēlētāju," teica Georgijeva.

Galvenā cīņa notiek starp divām lielākajām politiskajām partijām, un sociālisti uzvaras gadījumā solās to izmantot kā atspērienu, lai izsludinātu ārkārtas vēlēšanas – gluži tāpat, kā to iepriekš izdarīja viņu sāncenši.

"Praktiski tāpat kā pēdējos 10 gados galvenā cīņa notiek starp divām lielākajām politiskajām partijām. Tas ir, starp GERB («Pilsoņi par Bulgārijas eiropeisku attīstību») un sociālistiem. Priekšvēlēšanu gaitā izvirzījās vadībā te vieni, te otri, un pārsvars ir tik minimāls, ka praktiski ir statistiskās kļūdas ietvaros. [..] Sociālisti ir paziņojuši, ka uzvaras gadījumā pieprasīs ārkārtas vēlēšanas, gluži tāpat kā tas bija pirms 5 gadiem, tikai tad situācija bija apgriezta – tad pie varas bija sociālisti, kuri zaudēja EP vēlēšanās, un attiecīgi pēc ārkārtas vēlēšanām pie varas nāca GERB," tā Georgijeva. 

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti