Bulgārijā apzina iespējamos Ebolas vīrusa draudus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Laiku pa laikam pasauli aplido kārtējā trauksmainā ziņa par jaunas, bīstamas slimības draudiem. Pirms pāris gadiem tā bija putnu, vēlāk cūku gripa. Šovasar Starptautiskā mediķu organizācija “Ārsti bez robežām” brīdina, ka viena lidojuma attālumā  Āfrikā parādījies  jauns nāvīgs vīruss – Ebolas vīruss. Labā ziņa ir,  ka vīruss neizplatās pa gaisu, tāpēc vieglāk kontrolējams. Sliktā – tas nav uzreiz atpazīstams, jo pirmās pazīmes atgādina parastu saaukstēšanos.

Bulgārijā oficiālās varas iestādes pagaidām neplāno speciālus drošības pasākumus. Sofijas lidostā ir uzstādītas termokameras, kas fiksē ielidojušo pasažieru temperatūru, un tie, kuriem tā ir paaugstināta, tiek nosūtīti uz Infekcijas slimnīcu turpmākai izmeklēšanai. Šajā nolūkā tika iegādāts arī speciāls ātrās palīdzības automobilis, ko pagaidām nav bijusi nepieciešamība  izmantot.

Rietumāfrika, kur plosās epidēmija, nav no iecienītākajiem  bulgāru tūrisma maršrutiem, un tas automātiski samazina infekcijas draudus. Vienīgie pārtikas produkti, kas pēdējos mēnešos ir ievesti no Āfrikas, ir apelsīni – pie tam no Ēģiptes.

Uz doto brīdi risks ir minimāls, taču mēs atrodamies  krustcelēs. Tiešu lidojumu no turienes gan nav, tikai ar pārsēšanos, un no sirds ceru, ka briesmas paies garām,” - pēc veselības aizsardzības ministra Miroslava Nenkova domām, stāvokli nevajag pārāk dramatizēt.

Pēc Nacionālā infekcijas slimību institūta informācijas, 14 cilvēki Serbijā un viens Turcijā, kas atbraukuši no bīstamā rajona,  atrodas karantīnā, kamēr  apstiprināsies, ka nav vīrusa pārnēsātāji. Potenciālais slimnieks Rumānijā izrādījās vesels. Zināmu satraukumu izsauca Nigērijas lidmašīna, ko remontēja Sofijā, taču tā kā vīruss izplatās, tikai tieši kontaktējoties ar slimnieku, profilakses pasākumi ir vieglāk īstenojami, un lidmašīna tika attiecīgi dezinficēta.

Potenciāls infekcijas avots varētu būt Sīrijas bēgļi, kas uzturas Bulgārijā, taču pēc ārstu apgalvojuma slimības inkubācijas periods ir ilgāks nekā  ceļš no Āfrikas caur Turciju līdz Bulgārijai un  iespēja vīrusa pārnēsētājam nemanāmi  šķērsot  robežu ir minimāla. Nometnēs izveidoti izolatori, kurus var izmantot nepieciešamības gadījumā, biežāk tiek veiktas profilaktiskās apskates, taču līdz šim neviens nav uzrādījis aizdomīgus simptomus. Interesanti, ka paši sīrieši, baidoties no saslimšanas, izolē bēgļus no Rietumāfrikas valstīm.

Diemžēl ir cilvēki, kas pat tādas situācijas izmanto savtīgos nolūkos. Bulgārijā ir diezgan izplatīti tā sauktie “telefona krāpnieki” -  noziedznieki zvana pēc gadījuma principa izvēlētam upurim un paziņo, ka kāds viņa tuvinieks ir saslimis vai cietis katastrofā, un ārstēšanai steidzīgi jāiemaksā liela naudas summa.  Policija ziņo, ka jaunākā mode  ir kriminālajā shēmā  kā maksāšanas iemeslu minēt  Ebolas vīrusu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti