Brīvības aizstāvju dienā Lietuvā piemin 1991.gada traģiskos notikumus

Lietuvā svētdien piemin Brīvības aizstāvju dienu, atceroties 1991.gada 13.janvāra traģiskos notikumus. Toreiz naktī uz svētdienu padomju karaspēka īpašās vienības ar militāro tehniku iebrauca neapbruņotu Viļņas televīzijas torņa aizstāvju pūlī un sāka šaut uz civiliedzīvotājiem. Tika nogalināti 14 cilvēki, vēl simtiem ievainoti. 

1991.gada 13.janvāra notikumus Lietuvā dažkārt dēvē arī par „Asiņaino svētdienu”. Toreiz padomju armija Viļņā ieņēma Televīzijas un radio komiteju un citas stratēģiski svarīgas ēkas. Pēc radio un televīzijas pārraides pārtraukšanas, tās sāka raidīt no Kauņas.   

Lietuvā piemin brīvības aizstāvjusGints Amoliņš

Desmitiem tūkstošu cilvēku ar barikādēm tomēr izdevās noturēt Seima ēku un saglabāt Lietuvas neatkarību. Piemiņas pasākumi Lietuvā sākās sestdien. Pie Viļņas televīzijas torņa sestdien vakarā tika iekurti piemiņas ugunskuri, notika toreizējo brīvības aizstāvju tradicionālā tikšanās. Bet svētdien svinīgā Lietuvas Seima sēdē tiek pasniegta ikgadējā Brīvības prēmija, kas šoreiz piešķirta septiņiem bijušajiem nacionālajiem partizāniem, kuri cīnījās pret padomju okupāciju.

Tāpat notiek upuru piemiņas godināšana Viļņas Antakalnes kapsētā un citi atceres pasākumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti