Panorāma

Onkoloģijas centrā salūzis mamogrāfs

Panorāma

Panorāma

Britu mūziķis: «Brexit» dzīvi padarīs grūtāku

Britu mūziķis Kemišs par «Brexit»: Ir absolūts haoss

"Esam uz salas un salai nav pareizi vēl vairāk noslēgties no pārējās pasaules," saka britu dziesminieks Daniels Kemišs, kurš Eiropas koncerttūrē apmeklēja arī Latviju. Viņš ieradies laikā, kad medijos par viņa zemi visvairāk runā "Brexit" dēļ. Daniels Kemišs pats ilgstoši pavadījis noslēgtībā, klusumā gūstot iedvesmu savām dziesmām, taču Lielbritānijas aiziešana no Eiropas Savienības (ES) mūziķim šķiet liela kļūda.

Rīgā pamazām pavasarīgi krēslo, liekot omulīgi iedegties angļu grāmatnīcas "Robert’s Books" gaismām. Te sagaidīts ciemiņš. Ar savu mini autobusu, ar kuru jau pabūts piecās valstīs koncertu tūrē, Latvijā iegriezies britu dziesminieks Daniels Kemišs.

"Šī ir liela tūre. Es sāku ar Šveici, tad biju Itālijā, Austrijā, Polijā, Lietuvā, tagad divi koncerti Latvijā, tad došos uz Igauniju, Zviedriju, Vāciju, Nīderlandi, Beļģiju un Luksemburgu," stāsta mūziķis.

Sauthemptonā dzimušais mūziķis ir izdevis jau četrus albumus un regulāri uzstājas visur pasaulē. Bet paša dzimtajā Lielbritānijā Kemiša koncerti būs vasarā.

Latvijas Televīzija ar mūziķi tiekas laikā, kad mediju slejas ir pilnas ar viņa valsts vārdu, jeb precīzāk -  ziņām par "Brexit", un Daniels Kemiš neslēpj, ka Lielbritānijas atšķelšanās no ES viņu uztrauc.

"Ir absolūts haoss, un, manuprāt, neviens īsti nesaprot, kas notiek. Domāju, ka pat valdība nesaprot, kas notiek ar "Brexit". Es pilnīgi noteikti nesaprotu," viņš atzīst.

Kā mūziķim, un īpaši ceļojošam Danielam Kemišam ir svarīga brīvība – uzstāties, pārvietoties. Viņa bāzes vieta ir Portugāle, un muziķis saka, ka šajā ziņā viņam ir paveicies. Taču, kā būs turpmāk, vai doties uz Angliju un atkal to pametot vajadzēs vīzu, ir jautājums, uz kuru nav atbildes.

"Domāju, ka "Brexit" ideja bija censties apturēt maksājumus Eiropas Savienībai un būt vairāk britiem, būt pašiem, taču neviens nepadomāja par sekām, kādas būs ekonomikai. Mēs esam uz salas un salai vajag atbalstu. Mēs Lielbritānijā nesaražojam tik daudz pārtikas, lai mums pašiem - aptuveni 70 miljoniem cilvēku pilnībā pietiktu.  Ja mēs nogriežam sevi no pārējās pasaules, aizšķērsojam robežas un visu padarām dārgāku, tad tas dzīvi vērtīs patiešām grūtu."

Danielam Kemiša jaunākais albums "Under the same sky" tapis pēc tam, kad Daniels veselu mēnesi viens pats nodzīvoja būdā Austrijas kalnos, pilnībā atšķēlies no ārpasaules, mobilo telefonu izmantodams vienīgi fotogrāfēšanai un sacerētā ierakstīšanai. "Man līdzi bija ģitāra, papīra lapas un pildspalva, ar ko pierakstīt dziesmas," saka Daniels. Šādu vienatni prom no ārēja trokšņa viņš iesaka pamēģināt ikvienam, arī politiķiem, kad, varbūt sakārtojot domas, būtu vieglāk pieņemt pareizus lēmumus.

Bet Latvijā Daniels cer atgriezties atkal.

"Es mīlu, mīlu Latviju. Es te esmu pirmo reizi. Vēl neesmu kārtīgi paguvis apskatīt Rīgu, bet šeit ir cilvēki, kas mūziku ne tikai dzird, bet to patiešām rūpīgi klausās."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti