Brazīlija aptur zivju eksportu uz Eiropas Savienību

No 3.janvāra Brazīlija apturējusi zivju eksportu uz Eiropas Savienību, reaģējot uz Briseles veterināro inspektoru paustajām bažām. Tajā norādīts uz Brazīlijas sistēmas vājajām vietām pārtikas drošības standartos, īpaši jau uz kuģiem.

Pērngada vizīte septembrī atklāja, ka nav novērsti pārkāpumi sešos no desmit uzņēmumiem, kuri eksportēja savu preci uz Eiropu, tādējādi kopš šīs pārbaudes nekas nav darīts, lai pārtikas drošību standartu sistēmu uzlabotu.

Par zivju eksporta apturēšanu Brazīlijas Lauksaimniecības ministrija paziņoja pagājušajā nedēļā pēc tirdzniecības apvienības aicinājuma, kura pārstāv vismaz pusi no visiem zivju audzētajiem valstī. Viņi aicināja valdību pēc iespējas ātrāk novērst nepilnības, lai tiktu nodarīts pēc iespējas mazāks kaitējums tirgum.

Plānots, ka šajā laikā Lauksaimniecības ministrija intensīvi pārbaudīs kuģus, kuri tiek izmantoti jūras produktu eksportam un preču transportēšanai uz Eiropu, kā arī tā plāno lūgt Briselei noteikt atšķirīgus standartus audzētajām un savvaļā nozvejotajām zivīm. Turklāt Brazīlijas ministrijas paziņojā uzsvērts, ka tā vēlējās novērst situāciju, kurā Eiropas Savienība būtu piemērojusi aizliegumu tās zivju produkcijai.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti