Bijušās Dienvidkorejas prezidentes draudzenei piespriež 20 gadus cietumā

Bijušās Dienvidkorejas prezidentes Pakas Gunhjes uzticības personai Čojai Sunsilai piespriests 20 gadu cietumsods par viņas lomu korupcijas skandālā, kas noveda pie Pakas Gunhjes impīčmenta, vēsta AFP.

Čoju Sunsilu apsūdzēja par prezidentes ietekmēšanu, lai Paka izdara spiedienu uz lielajiem uzņēmumiem, tajā skautā “Samsung” un “Lotte”, lai tie ziedotu milzu summas Sunsilas vadītajiem fondiem.

Tāpat viņu apsūdz par iejaukšanos valsts lietās, kas izraisīja plašu iedzīvotāju neapmierinātību un protestus, kas pērn satricināja Āzijas ceturto lielāko ekonomiku un noveda pie Pakas Gunhjes impīčmenta.  

Seulas Centra rajona tiesa atzina prezidentes uzticības personu par vainīgu par varas ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļošanu un iejaukšanos valsts lietās. Apsūdzība norādīja, ka viņa pieņēma kopumā 13 miljonus dolāru no Dienvidkorejas uzņēmumiem un “nevaldāmi iejaukusies valsts lietās”.

Tiesa norādīja, ka apsūdzētās vaina ir smaga, turklāt viņa nav izrādījusi nožēlas pazīmes.  

Pati Čoja Sunsila, izdzirdot tiesas spriedumu, neizrādīja nekādu reakciju.

Šis tiesas spriedums potenciāli norāda, kādu lēmumu varētu pieņemt tiesa, kas atsevišķi izskata pašas eksprezidentes lietu, jo 15 no 18 Čojai Sunsilai izvirzītās apsūdzības punktiem sakrīt ar Pakas Gunhjes apsūdzību.  

Čoja apsūdzības noraidīja, apgalvojot, ka viņa nekad nav guvusi personisko labumu, bet vien centusies palīdzēt prezidentei darbā. Viņas advokāts jau iepriekš minēja, ka Čoja ir kļuvusi par upuri politiskajai sazvērestībai, kuras mērķis bija gāzt Pakas valdību.  

65 gadus vecā Paka zaudēja tiesisko neaizskaramību, kad konstitucionālā tiesa viņu  atcēla no amata. Viņa ir noliegusi izvirzītās apsūdzības.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti