Rīta Panorāma

Austrālijā plūdu dēļ evakuē tūkstošiem cilvēku

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieku Mārtiņu Varguli

Berlīnē būvē milzu karstā ūdens "termosu"

Berlīnē būvē milzīgu karstā ūdens «termosu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē notiek milzīgas karstā ūdens tvertnes būvniecība. Tā palīdzēs nodrošināt cilvēkus ar karsto ūdeni un siltumu, kas iegūts galvenokārt no atjaunojamiem enerģijas avotiem.

Vācijā strauji attīstās elektroenerģijas ieguve no vēja un saules spēkstacijām, taču tām ir burtisks mīnuss. Dažbrīd rodas enerģijas pārpalikumi, bet dažkārt laika apstākļu dēļ var rasties būtisks tās deficīts.

Milzīgajā tvertnē maksimuma laikā šī enerģija tiek akumulēta karsta ūdens veidā, ko vēlāk izmanto komunālajā saimniecībā. Apmēram 50 miljonus eiro vērtās iekārtas siltuma jauda būs 200 megavati, un izolētā tvertne var uzturēt ūdeni gandrīz vārīšanās temperatūrā līdz pat 13 stundām.

Tornis ir 45 metrus augsts, un tā ietilpība ir apmēram 56 miljoni litru. Tas ir pietiekami, lai vasaras sezonā nodrošinātu lielākās pilsētas iedzīvotāju daļas vajadzību pēc karstā ūdens, bet ziemas sezonā tā var nosegt apmēram desmito daļu patēriņa.

Šā gada beigās tā būs lielākā siltuma krātuve Eiropā, un līdzīgu iekārtu plāno būvēt arī Nīderlandē.

Projekta īstenotāji uzsver, ka vienlaikus tiek "nošauti divi zaķi". Mazinās Vācijas atkarība no fosilā kurināmā, ko galvenokārt importē no Krievijas, un šādi iespējams akumulēt zaļās enerģijas pārpalikumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti