Beļģijā tūkstošiem cilvēku gājienā pieprasa izbeigt vardarbību pret sievietēm

Ap 10 000 cilvēku svētdien izgāja Briseles ielās, lai pieprasītu izbeigt vardarbību pret sievietēm, paziņoja policija dienu pēc tam, kad līdzīgas demonstrācijas notika Francijā un Itālijā.

Protestētāji Beļģijas galvaspilsētā pieminēja partneru vai bijušo partneru nogalinātas sievietes un tad devās gājienā uz Tiesu pili, kur novietoja sarkanas kurpes, tā simbolizējot slepkavību upures.

"Beļģija ir ļoti sarežģīta valsts ar daudziem varas līmeņiem, federālais, reģionālais un kopienas, un visi šie varas līmeņi dara maz, lai mazinātu vardarbību pret sievietēm. Tomēr galvenais, ko mēs pieprasām, ir nacionāls plāns," sacīja viena no protesta organizatorēm Selīna Kudrona.

"Ir svarīgi sodīt varmākas, bet mēs visvairāk mēs vēlamies, lai vardarbība vispār nenotiktu," viņa piebilda.

Gājiena dalībniekiem rokās bija plakāti ar uzrakstiem "Pietiek" un "Vairs nevienu dzīvību", kā arī uz plakātiem bija 22 šogad Beļģijā vīriešu nogalinātu sieviešu vārdi.

Pie tiesu ēkām demonstranti iedarbināja sirēnas un taisīja troksni, lai "protestētu pret klusumu", kas pavada vardarbībā mirušu sieviešu nāvi.

Beļģijas organizāciju, kas cīnās pret vardarbību pret sievietēm, apvienojošā kopiena "Mirabal" paziņojusi, ka kopš 2017.gada valstī vīrieši nogalinājuši 98 sievietes. Organizācijas norāda, ka proporcionāli valsts iedzīvotāju skaitam, tas ir krietni vairāk nekā Eiropas Savienībā vidēji.

Sestdien desmitiem tūkstoši cilvēku ar līdzīgu demonstrāciju mērķi izgāja ielās arī Francijā un Itālijā.

Pirmdien pasaulē tiek atzīmēta ANO noteiktā Starptautiskā diena vardarbības pret sievietēm izbeigšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti