Baltkrievija gatava aizņemties 500 miljonus dolāru no Ķīnas, nevis Krievijas

Baltkrievija ir apstiprinājusi gatavību aizņemties no Ķīnas 500 miljonus ASV dolāru. Nauda ir domāta, lai atmaksātu iepriekšējos parādus. Līdz šim Baltkrievija pārsvarā ir aizņēmusies no Krievijas. Tomēr tagad Maskava ir izvirzījusi papildu priekšnosacījumus nākamā aizdevuma izsniegšanai, ko Minska nelabprāt vēlas pildīt.

Baltkrievija gatava aizņemties 500 miljonus dolāru no Ķīnas, nevis KrievijasArtjoms Konohovs

  Sarunas starp oficiālo Minsku un Maskavu par jaunā 600 miljonu ASV dolāru aizdevuma piešķiršanu līdz šim tā arī nav vainagojušās ar panākumiem. Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko 7. decembrī Sočos ir ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Tomēr vienošanās tā arī netika panākta. Nākamā saruna ir paredzēta Sanktpēterburgā 20. decembrī. Lukašenko neizslēdz, ka līdz gada beigām varētu nākties satikties arī vēlreiz.

  Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs par priekšnosacījumu aizdevuma izsniegšanai ir izvirzījis progresu abu valstu integrācijā. Kā zināms, oficiālā Maskava vēlas, lai Minska sāktu pildīt pirms 20 gadiem parakstīto vienošanos par abu valstu tuvināšanos un pakāpenisku pārtapšanu vienotā veidojumā. Tostarp vienošanās paredz pārēju uz vienoto valūtu. Nav grūti paredzēt, ka tas būs Krievijas rublis.

  Nespējot vienoties ar Maskavu, Minska ir vērsusies pēc palīdzības pie Pekinas. Ir apstiprināts, ka Ķīna ir gatava aizdot Baltkrievijai aptuveni 500 miljonus ASV dolāru. Nauda galvenokārt ir domāta, lai atmaksātu jeb pārfinansētu iepriekšējos parādus. Lukašenko jau ir devis šim solim savu piekrišanu un pilnvarojis Baltkrievijas Finanšu ministriju parakstīt aizņēmuma vienošanos.

  Baltkrievijas oficiālā ziņu aģentūra ''Belta'' ar atsauci uz finanšu ministra pirmo vietnieku Juriju Seliverstovu vēsta, ka šis nav pirmais Minskas aizņēmums no Pekinas. Politiķis sacījis, ka Baltkrievija vēlas dažādot aizņēmumu avotus. Tāpat viņš norādīja, ka aizņemšanās no Ķīnas, nevis no Krievijas, nākamā gada Baltkrievijas budžetu neietekmēs, jo summas ir līdzīgas.

  Arī Lukašenko, nesen tiekoties ar medicīnas studentiem, ir solījis saglabāt sociālo nodrošinājumu ārstiem, skolotājiem un citu profesiju pārstāvjiem, kuri saņem atalgojumu no budžeta.

  Tajā pašā laikā vairums ekspertu atzīst, ka Baltkrievijas ekonomikas modelis ir novecojis un valstī ir nepieciešamas reformas.

  Tāpat Ķīnas loma starptautisko aizdevumu izsniegšanā arvien pieaug. Eiropā tas rada satraukumu, jo Pekina mēdz finansēt lielus infrastruktūras projektus nabadzīgās valstīs. Vēlāk šīs valstis paliek Ķīnai parādā lielas summas, ko tām ir grūti atmaksāt. Šādi Pekina palielina savu ekonomisko un politisko ietekmi daudzviet pasaulē.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti